Reniferiada 2023 już niedługo! Czego można spodziewać się w tym roku?

Pierwsza edycja Reniferiady okazała się ogromnym sukcesem, dlatego już 8 i 9 grudnia odbędzie się kolejna. Jakich wystawców będzie można spotkać w Starym Browarze? Rozmawialiśmy o tym w programie „Hej Poznań” z Michałem Ciszakiem, organizatorem wydarzenia.

 

Już niedługo w Starym Browarze odbędzie się kolejna niezapomniana edycja Festiwalu Tradycji Świątecznych, znanego również jako Reniferiada. To niezwykłe wydarzenie przyciąga mieszkańców i turystów, tworząc atmosferę magii świąt i wprowadza wszystkich w prawdziwy świąteczny nastrój.

W piątek i sobotę, 8 i 9 grudnia, na Szachownicy w nowej części Starego Browaru będzie można spotkać wystawców, którzy zaprezentują swoje niezwykłe produkty.

 

„W tym roku mocno postawiliśmy na rękodzielnictwo i ludzi, którzy tworzą pomysły na prezenty z pasją. Głównie będą to firmy z Poznania i Wielkopolski, tak aby poznaniacy mogli tworzyć dla poznaniaków” – podkreśla Michał Ciszak

W tych dniach zakupić będzie można między innymi ręcznie robione ozdoby choinkowe, które przyciągają uwagę odwiedzających swoją wyjątkowością i starannością wykonania. Każda ozdoba to nie tylko element dekoracyjny, ale również mała historia, opowiadająca o tradycji i umiejętnościach lokalnych rzemieślników. Dodatkowo, w powietrzu unosić się będzie zapach świeżo upieczonych pierników, które będą kusiły do odwiedzenia stoisk gastronomicznych.

Dla tych, którzy szukają wyjątkowych prezentów, Reniferiada oferuje szeroki wybór unikalnych produktów i dzieł sztuki, które z pewnością zaskoczą każdego obdarowanego. Stoiska z rękodziełem zaprezentują nie tylko lokalne talenty, ale również zainspirują do wspierania małych przedsiębiorstw i artystów. Jednym z wystawców będzie Zbigniew Kaczmarczyk, który tworzy obrazy ikon na 300-letnich deskach pozyskanych z wieży dzwonnicy Fary Poznańskiej.

„Stary Browar jest kolebką kultury i sztuki. Jeżeli organizujemy takie wydarzenie, to też staramy się, aby produkty i wystawcy byli na odpowiednim poziomie” – zaznacza organizator wydarzenia

Oprócz kiermaszu, przygotowano również atrakcję dla najmłodszych. Pieczenie pierników, gry, animacje czy własnoręcznie tworzenie prezentów to z jedne z nich. Michał Ciszak dodaje, że w drugi weekend grudnia odwiedzający kiermasz będą mieli niezwykłą okazję poznać Świętego Mikołaja, dlatego jest to idealne wydarzenie na spędzenie czasu z całą rodziną.

Jeżeli chcecie poczuć magię świąt Bożego Narodzenia, to zachęcamy do odwiedzenia Starego Browaru w dniach 8 i 9 grudnia.