Dzień Herbaty w Palmiarni Poznańskiej

W sobotę, 16 grudnia, Palmiarnia Poznańska zaprasza wszystkich miłośników herbaty na wyjątkowe wydarzenie – Dzień Herbaty. Organizowane przez Stowarzyszenie Zaparzaj spotkanie będzie okazją do odkrycia tajemnic i historii tego niesamowitego napoju, który od wieków jest obecny w różnych kulturach świata.

 

Dzień Herbaty to wyjątkowa okazja dla każdego, kto chce zgłębić tajniki herbaty, poznać jej kulturowe znaczenie, a także dla tych, którzy cenią sobie relaks w otoczeniu natury.

Wydarzenie odbędzie się w malowniczych okolicznościach Palmiarni Poznańskiej, gdzie egzotyczna przyroda tworzy idealne tło dla tej herbacianej podróży. W pawilonie III uczestnicy będą mogli delektować się pięknem roślinności, co jeszcze bardziej wzbogaci doświadczenie.

Uczestnicy Dnia Herbaty będą mieli okazję zgłębić wiedzę na temat herbaty poprzez serię fascynujących prezentacji i warsztatów. Program spotkania zapowiada się następująco:

  • 11:00-11:50 – Sesja poświęcona naczyniom do parzenia herbaty, odkrywająca ich różnorodność i znaczenie w procesie zaparzania.
  • 12:00-12:50 – “Przypadkowa historia herbaty” – opowieść o tym, jak herbata stała się globalnym fenomenem.
  • 13:00-13:50 – Połączenie herbaty z roślinami leczniczymi, eksploracja związków między tymi dwoma światami.
  • 14:00-14:50 – “Magia Masala Chai” – odkryj sekrety indyjskiej uczty herbacianej i jej kulturowe znaczenie.

Wstęp jest możliwy w cenie standardowego biletu do Palmiarni Poznańskiej. To doskonała okazja, aby połączyć zwiedzanie jednej z najpiękniejszych atrakcji Poznania z pogłębieniem wiedzy o herbacie.