Utrudnienia dla pasażerów poznańskiego lotniska korzystających z połączenia Poznań-Frankfurt

Zimowa aura daje się we znaki podróżnym w Europie. Choć dziś w Poznaniu warunki są całkiem dobre, to nie oznacza, że problemy ominą pasażerów lotniska na Ławicy. Z powodu ataku zimy w Niemczech, część połączeń, także tych ze stolicą Wielkopolski, jest odwoływana.

 

Od kilku dni w Niemczech utrzymują się trudne warunki pogodowe. Intensywne opady śniegu czy też marznący deszcz sprawiają problemy w ruchu lotniczym. Na niemieckich lotniskach, nawet tych największych, stanowiących międzynarodowe huby i miejsca przesiadek, występują utrudnienia związane np. z odladzaniem samolotów czy pasów startowych, a nagłe śnieżyce ograniczają widoczność i uniemożliwiają starty i lądowania.

Dziś kolejny dzień utrudnień, który dotknie także pasażerów na poznańskim lotnisku – linia Lufthansa, choć loty między Monachium a Poznaniem realizuje na razie bez większych problemów, to już odwołała popołudniowe loty do Frankfurtu – o godzinie 14:50 oraz 22:20. Poranny lot, który miał być w Poznaniu ok. 10:30 także został odwołany.

Pasażerowie powinni na bieżąco śledzić komunikaty linii lotniczej i kontaktować się bezpośrednio z Lufthansą w przypadku wątpliwości lub też odwołania i opóźnień lotów.