Jak spędzić niedzielę w Poznaniu?

Jak spędzić niedzielę w Poznaniu? Oto kilka propozycji atrakcji, jakie przygotowano w mieście.

 

Chłopiec i czapla

Hayao Miyazaki, zdobywca Oscara, ponownie zaprasza widzów do swojego świata. “Chłopiec i czapla” to jego najnowsza, wizjonerska animacja. Film, okrzyknięty w Japonii arcydziełem, to nie tylko opowieść o stracie i przemijaniu, to także popis niczym nieograniczonej wyobraźni.

Kino Rialto, ul. Dąbrowskiego 38

Godz. 15.15

Bilety: od 16 zł

Więcej informacji na stronie kina

Czereśniowy koncert i warsztaty

Zespół Czereśnie zaprezentuje piosenki opowiadające o sprawach najważniejszych: ochronie przyrody, dbaniu o własne zdrowie, miłości do najbliższych i poszanowaniu różnorodności. Będą skierowane do najmłodszych i, wykonywane w żywiołowej formie, pełnej wspólnych zabaw i interakcji z publicznością. Po koncercie można wziąć udział w warsztatach dla dzieci “Czereśniowe piosenki”. W atmosferze świetnej zabawy ich uczestnicy będą mieli okazję wspólnie pośpiewać, potańczyć oraz rozwinąć swoje muzyczne talenty. 

Estrada Poznańska, ul. Masztalarska 8

Godz. 11:00 (koncert), 12:30 i 13:30 (warsztaty)

Bilety: od 25 zł (warsztaty biletowane tylko dla dzieci, dorośli wchodzą bezpłatnie)

Więcej informacji na stronie Estrady

Królowa Śniegu w Domu Tramwajarza

Baśniowy musical “Królowa Śniegu” to opowieść o głębokiej przyjaźni Kaja i Gerdy, która wystawiona zostanie na próbę. Historia dwójki młodych ludzi opowiedziana jest dawnymi piosenkami w nowych aranżacjach. Spektakl jest połączeniem muzyki, tańca baletowego, pantomimy oraz elementów nowego cyrku. Reżyseria: Joanna Jewuła, Patrycja Kozyra. 

Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21

Godz. 12:00

Bilety: 30 zł

Więcej informacji na stronie wydarzenia

Poznańskie Kolędowanie

Trwa XVI edycja festiwalu Poznańskie Kolędowanie. W poznańskich świątyniach w styczniu występują chóry mieszane, dziewczęce, chłopięce, dziecięce, młodzieżowe, akademickie, senioralne, jak i zespoły wokalne. Obok kolęd w tradycyjnych aranżacjach prezentują także świąteczne pieśni w rzadziej spotykanych wersjach – ludowych, gospelowych, jazzowych, operowych czy kameralnych. W niedzielę będzie można posłuchać Chóru Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Karola Kurpińskiego, Chóru Młodzieżowego Zespołu Szkół Muzycznych ​oraz Orkiestry Symfonicznej Zespołu Szkół Muzycznych, pod dyrekcją Laury Stieler oraz Remigiusza Skorwidera

Kościół Chrystusa Odkupiciela, ul. Trzemeszeńska 20

Godz. 12:45

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie festiwalu

Stach Bukowski Pod Minogą

Podczas poznańskiego koncertu zespół zaprezentuje materiał z nowego albumu, który ukazał się w październiku tego roku. Longplay “Kino sercowo-rozrywkowe” zapowiedziały cztery doskonale przyjęte single: lekko bluesowy “Gdy samotnie pędzę”, melodyjny “Tusz kolorowy”, łobuzerskie “Pomorskie Vegas” i ballada “O niej”. Grupę Stach Bukowski tworzą: Stach, który łączy rolę wokalisty i perkusisty, Agnieszka – znakomita basistka oraz Robert – wirtuoz gitary. 

Klub Pod Minogą, ul Nowowiejskiego 8

Godz. 18:00

Bilety: od 50 zł

Więcej informacji na stronie wydarzenia

Pan Satie

“Pan Satie” to przedstawienie, które odwiedziło kilkanaście krajów na czterech kontynentach i zdobyło wiele nagród. Tytułowy  Pan Satie jest dźwiękiem, rytmem, muzyką. Podczas spektaklu w papierowej scenografii powstają obrazy inspirowane utworami Erika Satie, a zabawom z dziecięcej wyobraźni towarzyszy brzmienie preparowanego pianina. Przedstawienie dla dzieci w wieku 1-6 lat

Scena Wspólna – Centrum Sztuki Dziecka, ul. Brandstaettera 1

Godz. 10:30

Bilety od 23 zł 

Więcej informacji na stronie Sceny Wspólnej

Prezent urodzinowy

“Prezent urodzinowy” to znakomita farsa z zaskakującymi zwrotami akcji, w reżyserii Jerzego Bończaka. Akcja sztuki toczy się w londyńskim hotelu, w dwóch apartamentach. W jednym z nich urzędnik w średnim wieku wikła się w splot nieprawdopodobnych zdarzeń, gdy drzwi dzielące oba lokale zostają otwarte. 

Collegium Da Vinci, ul. Kutrzeby 10

Godz. 16:00

Bilety od 104,35 zł

Więcej informacji na stronie teatru

“Anatomia upadku” – przedpremierowo

“Anatomia upadku” (reż. Justine Triet) to jeden z najgłośniejszych filmów roku, zdobywca kilkudziesięciu nagród i wyróżnień, nominowany do 4 Złotych Globów, w tym dla Najlepszego Filmu i nagrodzony Złotą Palmą w Cannes. To mistrzowski thriller, w którym poszukiwanie odpowiedzi na pytanie “czy zabiła?” ogląda się jak pełną napięcia intrygę rodem z “Zaginionej dziewczyny” Davida Finchera.

Kino Muza, ul. Święty Marcin 30

Godz. 17:45

Bilety od 16 zł

Więcej informacji na stronie kina

Orkiestra Księżniczek w Auli UAM

Noworoczny Koncert Wiedeński 2 – Orkiestra Księżniczek przeniesie widzów do magicznego, wiedeńskiego świata króla walca – Johanna Straussa. Na scenie pojawią się laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych, wirtuozi skrzypiec, fortepianu, soliści międzynarodowej estrady i artyści występujący w największych polskich i światowych salach koncertowych. Zabrzmią ponadczasowe przeboje i arie z najsłynniejszych operetek, takich jak “Zemsta nietoperza”, “Baron cygański”, “Wesoła wdówka”, “Księżniczka czardasza” oraz “Kraina uśmiechu”.

Aula Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, ul. Wieniawskiego 1

Godz. 20:00

Bilety: od 189 zł

Więcej informacji na stronie koncertu.

W kosmosie z Kopernikiem – słońca przewodnikiem

Wyobraźnia twórców muzycznego spektaklu w Bramie Poznania  zaprowadzi widzów naprawdę daleko. Odwiedzą oni planety, poznaja ich tajemnice i charaktery, a nawet spotkają Mikołaja Kopernika w momencie, który doprowadził do kosmicznego przewrotu w myśleniu człowieka. W przedstawieniu wystąpią:  Dominika Dobrosielska, Agnieszka Pawlak i Krzysztof Dziuba, autorami utworów są Natalia Wensierska i Przemek Mazurek. 

Brama Poznania, ul. Gdańska 2

Godz. 17:00

Bilety: od 25 zł, dzieci do lat 3 wstęp wolny

Więcej informacji na stronie Bramy Poznania