Polskie hokeistki z poznańską zawodniczką w składzie srebrnymi medalistkami Halowych Mistrzostwach Europy w Berlinie

W dniach 8-11 lutego w Berlinie odbyły się Halowe Mistrzostwa Europy w Hokeju na Trawie Kobiet (EuroHockey Indoor Championship Women), gdzie reprezentacja Polski zdobyła srebrny medal, potwierdzając swoją wysoką formę na arenie międzynarodowej. W składzie znalazła się zawodniczka z AZS Politechniki Poznańskiej, Daria Skoraszewska, która wraz z drużyną walczyła o najwyższe laury.

 

Polki zaprezentowały się znakomicie już od początku turnieju, dominując w fazie grupowej, gdzie zdobyły aż 10 punktów. Ich droga do sukcesu wiodła przez zwycięstwa nad zespołami ze Szwajcarii, Ukrainy i Włoch, a także remis z reprezentacją Austrii. Dzięki temu z pierwszego miejsca awansowały do fazy pucharowej, pokazując determinację i wysokie umiejętności.

W półfinale, pod wodzą trenera Norberta Nederlofa, Polska zmierzyła się z Hiszpanią, wygrywając 2:1. Decydującą bramkę, która zapewniła awans do finału, zdobyła Paula Sławińska w ostatniej kwarcie meczu, co było kulminacyjnym momentem ich drogi do meczu o złoto.

Finał przyniósł spotkanie z gospodarzami turnieju, reprezentacją Niemiec. Pomimo niezwykle emocjonującej rywalizacji i wielkiego ducha walki, Polska musiała uznać wyższość Niemek, przegrywając minimalnie 2:3. Mimo porażki, osiągnięcie srebrnego medalu jest wielkim sukcesem i potwierdzeniem miejsca Polski w europejskiej czołówce hokeja halowego.

Szczególnie wyróżniającą się postacią turnieju została Marta Kucharska, która otrzymała tytuł najlepszej bramkarki mistrzostw, co jest znaczącym osiągnięciem indywidualnym w jej karierze.

Skład reprezentacji Polski, obok Darii Skoraszewskiej, stanowiły zawodniczki reprezentujące kluby z całej Europy, co świadczy o międzynarodowym charakterze i doświadczeniu zespołu. Wśród nich znalazły się Anna Gabara, Marlena Rybacha, Monika Polewczak, Julia Balcerzak, Julia Kucharska, Amelia Katerla, Sandra Tatarczuk, Paula Sławińska, Dżesika Mazur, i Viktoria Zimmermann, które wspólnie tworzyły zgrany i skuteczny zespół.