Poznański policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwą kierującą

Poznański policjant, aspirant Paweł Buczyński, udowodnił, że funkcjonariuszem bywa się też poza godzinami służby. Mundurowy zapobiegł potencjalnej tragedii na drodze, zatrzymując nietrzeźwą kierującą.

 

Zdarzenie miało miejsce wieczorem 3 marca na ulicy Grochowskiej w Poznaniu, gdzie funkcjonariusz, będący w drodze na nocną zmianę, zauważył niebezpiecznie jadące BMW. Samochód, oprócz chaotycznego poruszania się po drodze, miał urwane lewe lusterko i przebite przednie koło, co dodatkowo zwiększało zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Aspirant Buczyński, pracujący na co dzień jako Przewodnik psa służbowego w Wydziale Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, szybko zorientował się, że styl jazdy kobiety za kierownicą może wskazywać na prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Podczas postojowego spotkania na światłach, policjant zwrócił się do kierującej z prośbą o zjechanie do przydrożnej zatoki. Już pierwszy kontakt z kobietą, podczas którego wyczuwalna była silna woń alkoholu, potwierdził przypuszczenia funkcjonariusza. Aspirant Buczyński natychmiast zareagował, uniemożliwiając dalszą jazdę przez wyjęcie kluczyków ze stacyjki i powiadomił o zdarzeniu dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Dalsze badanie alkomatem przeprowadzone przez przybyły na miejsce patrol policyjny wykazało, że 47-letnia mieszkanka Poznania miała w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

Teraz kobieta będzie musiała odpowiedzieć przed sądem za swoje nieodpowiedzialne zachowanie. Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi karą do 3 lat pozbawienia wolności, zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoką grzywną.