Hej Poznań od 8:30! Zacznij z nami nowy tydzień!

Nowy tydzień jak zawsze rozpoczniemy od „Hej Poznań”! Kogo będziemy gościć w naszym studio?

 

Wielkopolski Kongres Kobiet działa z kobietami, dla kobiet i w imieniu kobiet – nagłaśniając ich prawa i problemy. O obecnej sytuacji kobiet, wyzwaniach, problemach i pragnieniach oraz o działaniach jakie możemy podejmować dla ogólnego dobra porozmawiamy z Violettą Ratajczak.

Przewodnicy PTTK od lat oprowadzają po Poznaniu tubylców i przyjezdnych uchylając przed nimi tajemnicze i niezwykle uliczki naszego miasta. W programie porozmawiamy z Krzysztofem Wawrzyniakiem, prezesa koła PTTK oraz Iwoną Wysocką, przewodniczką PTTK o tym, na czym polega zajęcie przewodnika PTTK, jak można takim przewodnikiem zostać i jakie płyną z tego korzyści.

W dzień po weekendzie otwarcia nowego artystycznego sezonu w Pawilonie porozmawiamy o planach na ten rok, haśle przewodnim: Miłość i solidarność, jego znaczeniu i o czym warto – przez sztukę – mówić i dyskutować. Opowiedzą o tym Andrzej pakuła i Marta Krawczyk.

Marcin Myszka, twórca jednego z najpopularniejszych podcastów w Polsce – Kryminatorium o swoim nietuzinkowym zamiłowaniu do zbrodni i spraw kryminalnych, a także o konwencie true crime “”Kryminalne Miasto, “który odbędzie się od 18-19 maja w Poznaniu we współpracy z Fundacją Itaka – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych.

Antonio Valente, brazylijski dyrygent, mieszkający na poznańskich Jeżycach o życiu w Poznaniu, różnicach kulturowych pomiędzy Polską, a Brazylią i planach na przyszłość.

W naszej kuchni jak zawsze wegetariańskie i wegańskie pyszności zaprezentuje Ina Rybarczyk.

Zapraszamy w poniedziałek od 8:30!