Odkrycie z przeszłości: List w butelce znaleziony w Konińskiej szkole

Niecodzienne znalezisko podczas remontu świetlicy w Zespole Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego w Koninie zaskoczyło wszystkich uczestników prac. Za boazerią, dokładnie 14 marca 2024 roku, odnaleziono butelkę skrywającą list sporządzony dokładnie 36 lat wcześniej, 14 marca 1988 roku.

Wiadomość pochodziła od grupy ówczesnych absolwentów technikum budownictwa, którzy zajmowali się remontem świetlicy jako częścią swojej pracy dyplomowej. W treści listu napisano: „Ci, którzy odważyli zniszczyć się naszą pracę dyplomową niech będą przeklęci, na wieki, po wszystkie czasy, niech Was piekło pochłonie. Życzą Wam tego wykonawcy – technicy z IV TB ogólnej, mistrzowie tej szkoły!!!”

Odkrycie to nie tylko dostarczyło emocjonującego powrotu do przeszłości dla obecnych uczniów i pracowników szkoły, ale także stanowiło nieoczekiwany pomost między pokoleniami. List świadczy o dumie i zaangażowaniu uczniów w swoje prace, a także o ich pragnieniu, by ich wysiłki były doceniane przez przyszłe pokolenia.

„Panowie z przeszłości, pozdrawiamy bardzo serdecznie. Dziękujemy za ten niezwykły powrót do przeszłości, emocje i radość jaką nam dostarczyliście” – napisano w oficjalnym komunikacie szkoły, opublikowanym w mediach społecznościowych. Znalezisko stanowi nie tylko fascynującą historię, ale również przypomnienie o ciągłości i wartościach, które przetrwały próbę czasu.

W świetle takiego odkrycia, remontujący mają dodatkową motywację, by ich praca stała się kolejnym rozdziałem w historii szkoły, być może kiedyś odkrytym przez kolejne pokolenia.