Hej Poznań już od 8:30!

Ostatni poniedziałek marca, oczywiście z Hej Poznań! Zapraszamy na kolejny odcinek naszego programu. Kim są nasi goście w tym tygodniu?

 

Stowarzyszenie Nasze Serce od lat pomaga chorym dzieciom poprzez zakup brakującego sprzętu, poprawę warunków bytowych dzieci i ich rodziców w czasie pobytu w szpitalu oraz finansowym i organizacyjnym wsparciu szkoleń kadr specjalistów. Kolejnym projektem stowarzyszenia jest finansowanie operacji chorych dzieci w Polsce przez wybitnego specjalistę dr Tornike Sologashvili z Genewy. O tym projekcie i misji stowarzyszenia opowie prof zw. dr hab. Michał Wojtalik – prezes zarządu Stowarzyszenia Nasze Serce.

W dzisiejszym świecie najczęściej myśląc dużo o innym, zapominamy o samym sobie. A to przecież równie ważne – dać sobie chwile relaksu. Może w tym pomóc, w holistycznym dbaniu o siebie, głębokim wyciszeniu ciała i głowy, specjalnie dedykowany, dobrze dobrany masaż – o czym porozmawiamy z Anną Przybylską z Dobre Sobie w poniedziałkowym programie.

Przed nami wybory samorządowe. O kolejną kadencje ubiegać sie będzie, z ramienia Koalicji Obywatelskiej, Tatiana Sokołowska. O planach, postulatach i dotychczasowej działalności opowie w poniedziałkowym programie.

Joanna Budzińska oraz Jacek Sykulski z Poznańskiego Chóru Chłopięcego opowiedzą o niezwykłym wydarzeniu, jakim jest koncert chórów chłopięcych, towarzyszący 100. rocznicy urodzin Jerzego Kurczewskiego.

Zbigniew Kopeć, nasz ekspert od historii o tradycji wielkanocnego jedzenia oraz o początkach tego świata na ziemiach Wielkopolski.

Z kolei Patrycja Chodorowska, pasjonatka Indii, opowie o tym jak hindusi spędzają Wielkanoc oraz jakie szczególne święta jak obchodzą co roku.

W naszej kuchni Ina Rybarczyk zaprezentuje przepyszne dania i propozycje, które łatwo przygotujecie w domu.

Zapraszamy w poniedziałek od 8:30!