Żeby promować turystykę przejechał na rowerze z Berlina do Poznania

Marcin Płachno, dyrektor Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Wiedniu, po raz kolejny udowadnia, że promocja turystyki nie zna granic. Tym razem wybrał się na rowerze z Berlina do Poznania, pokonując dystans 280 kilometrów, aby promować Polskę jako atrakcyjny cel turystyczny.

W poprzednich latach Płachno już dwukrotnie zwracał uwagę międzynarodowej społeczności, przejeżdżając na rowerze z Wiednia do Krakowa oraz z Zurychu do Wrocławia. Jego podróże miały na celu pokazanie, że Polska jest bliżej niż się wydaje i warto ją odwiedzić. „Chciałem przez to wyzwanie przekonać mieszkańców Austrii, Szwajcarii, a teraz Niemiec, że Polska jest piękna i dostępna nie tylko dla podróżujących samolotem czy samochodem, ale i dla miłośników rowerów” – mówi Płachno.

Wyruszając wcześnie rano ze strefy kibica UEFA EURO 2024, która jest organizowana przy Bramie Brandenburskiej, Płachno przemierzył trasę, na której minął pięć chronionych obszarów przyrodniczych, w tym Naturpark Maerkische Schweiz i Park Narodowy Ujście Warty. Przyroda i malownicze krajobrazy towarzyszyły mu przez całą drogę, aż do mety na Starym Rynku w Poznaniu.

Tegoroczna wyprawa zbiegła się z nadchodzącymi Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej, podczas których wielu Polaków odwiedzi Niemcy. Płachno ma nadzieję, że w ramach wzajemności, niemieccy turyści również zdecydują się na odwiedziny w Polsce. „Liczymy, że naszych zachodnich sąsiadów przyciągnie nie tylko polska gościnność, ale także bogata oferta kulturalna i przyrodnicza naszego kraju” – dodaje dyrektor.

Działania takie jak te podejmowane przez Płachno są kluczowe dla promocji Polski jako kraju przyjaznego turystom, którzy pragną poznawać nowe miejsca także na rowerze.