Trwają rekrutacje na poznańskie uczelnie. Wczoraj system rekrutacyjny uruchomiły kolejne dwie

Kolejne poznańskie uczelnie rozpoczynają tegoroczny nabór na studia. Od wczoraj aplikować można na Uniwersytet im. Adama Mickiewicza oraz Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu. Co z pozostałymi uczelniami?

 

Maturzyści niedawno zakończyli matury, a już stoją przed kolejnymi wyzwaniami. Tym razem muszą zadecydować o dalszych losach swojej edukacji. Poznańskie uczelnie stopniowo otwierają swoje systemy rekrutacyjne, by przyjąć nowych studentów.

Wśród uczelni państwowych, jako pierwszy rekrutację rozpoczął Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu – wynika to z faktu, że uczelnia przeprowadza egzaminy, które rozpoczęły się już w marcu. Kandydacie na studia stacjonarne mają 14 kierunków do wyboru.

Z kolei od 13 maja trwa rekrutacja na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. W tym roku w ramach studiów pierwszego stopnia do wyboru jest 12 kierunków, a kolejnych 5 to studia jednolite magisterskie.

Kandydaci na studentów Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu mogą składać dokumenty od 20 maja. Tu do wyboru jest siedem kierunków studiów I stopnia. W przypadku wyboru kierunku „Taniec w kulturze fizycznej” konieczne jest przystąpienie do egzaminu wstępnego.

Pod koniec maja swoją rekrutację rozpoczął Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu oferując 14 kierunków na studiach I stopnia, w tym dwa inżynierskie i dwa w języku angielskim.

W sobotę, 1 czerwca, proces rekrutacji rozpoczęły kolejne dwie uczelnie w Poznaniu. Pierwsza to Uniwersytet Przyrodniczy. Kandydaci mogą wybierać spośród 26 kierunków.

Drugą uczelnią, która rozpoczęła rekrutację wraz z nowym miesiącem jest Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, największy poznański uniwersytet. Kandydaci na studia I stopnia mają do wyboru ponad 100 kierunków.

Jako ostatnia z uczelni publicznych rekrutację rozpocznie Politechnika Poznańska. Tu zapisy będą możliwe od jutra, 3 czerwca, na niemal 40 kierunków.

Proces rekrutacji wiąże się m.in. z koniecznością wpłacenia opłaty rekrutacyjnej, której wysokość zależy od uczelni. Na niektórych kierunkach konieczne jest przystąpienie do dodatkowych egzaminów. Po otrzymaniu wyników matur, kandydaci będą musieli uzupełnić je w systemach.

Większość uczelnie poda listy zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przyjęcia w połowie lipca.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.