Zacznij z nami nowy miesiąc! Hej Poznań od 8:30!

Nowy miesiąc, nowy tydzień, nowy odcinek Hej Poznań! Kogo będziemy gościć w naszym telewizyjnym studiu już od 8:30?

 

Już dziś w Auli UAM w Poznaniu odbędzie się wyjątkowy koncert „Święto Wolności” dedykowany obchodom 35. rocznicy Wolnych Wyborów, 25 lat Polski w NATO i 20 lat w Unii Europejskiej. O szczegółach tego niezwykłego wydarzenia opowiedzą Jarosław Przyborski i Janusz Kosiński.

Slam poetycki to publiczna rywalizacja poetów-performerów, najczęściej amatorów. Ósme mistrzostwa slamu poetyckiego rozpoczynają się właśnie w Poznaniu, o których w programie Hej Poznań opowie Dagmara Świerkowska, prezeska Fundacji KulturAkcja.

Na Graciarskich Obiadkach Czwartkowych spotykają się właściciele gratów i wielbiciele samochodów z duszą. W programie opowie o tym wydarzeniu i inicjatywie Antoni Hartman, który odpowie również na pytanie dlaczego graty to tak naprawdę wyjątkowe samochody.

Lato na Wildzie od czerwca do sierpnia pełne będzie różnorodnych atrakcji dla dzieci i dorosłych – kino plenerowe, koncerty, warsztaty i spektakle dla dzieci. O szczegółach programie II Lata na Wildzie opowie Wiktoria Jadziewicz z Fundacja Pro Posnania.

Nata i Evgeny to artyści urodzeni we Lwowie, gdzie ich ścieżki twórcze skrzyżowały się w 2012 roku. Ich projekt muzyczny powstał z myślą o stworzeniu niepowtarzalnego brzmienia poprzez połączenie tradycyjnego wykonania szofaru z nowatorskim wykorzystaniem gitary klasycznej i efektów elektronicznych. Artyści opowiedzą o swoich najbliższych koncertach, także o swoich inspiracjach muzycznych.

Festiwal Deutomania rozpocznie się już 10 czerwca. A to jak zwykle koncerty, wykłady oraz konkursy. O tym wydarzeniu opowie muzyczne małżeństwo Julia i Michał Gajda, które organizuje tę ucztę dla melomanów już od czterech lat.

3 czerwca przypada Światowy Dzień Roweru, a zatem na naszej na kanapie zagości Karol Raniszewski ze Stowarzyszenia Rowerowy Poznań. Zapytamy między innymi o to, jak Poznań radzi sobie z infrastrukturą dotyczącą tej ekologicznej formy transportu oraz jak zmienia się podejście poznaniaków i Polaków w szerszym kontekście do poruszania się rowerem.

W naszej kuchni wegetariańskie przysmaki przygotuje i zaprezentuje niezawodna Ina Rybarczyk!

Zapraszamy w poniedziałek od 8:30!