Poznaniacy uczą się, jak podnieść wewnętrzny poziom szczęścia

Jak podnieść swój wewnętrzny poziom szczęścia? Czy każdy może być szczęśliwy i jak to osiągnąć? Na te pytania w programie „Hej Poznań” odpowiedziała Ana Brodziak, z którą rozmawialiśmy o „Projekcie Szczęście”.

Szczęście jest jednym z najbardziej pożądanych stanów, które pragniemy osiągnąć w życiu. Każdy z nas ma własne pojęcie szczęścia, ale zwykle jest ono kojarzone z poczuciem spełnienia, radością i zadowoleniem z życia. „Projekt Szczęście” to metoda, dzięki której można podnieść swój wewnętrzny poziom szczęścia – składa się on z 7 kroków. Ana Brodziak podkreśla, że na szczęście nie powinny wpływać żadne czynniki zewnętrze. Swój poziom szczęścia można poznać wypełniając specjalny kwestionariusz, który dostępny jest na stronie Any Brodziak. Został on stworzony przez Marci Shimoff – światowej sławy trenerem rozwoju „Jak być szczęśliwym bez powodu”.

Jako architekt szczęścia, moją misją jest edukowanie ludzi, że mogą podnosić swój wewnętrzny poziom szczęścia. Wymaga to zaangażowania i zadbania o te siedem obszarów. Trzeba zadbać o siebie i swoje życie holistycznie” – dodaje gościni programu „Hej Poznań”.

Ana Brodziak dodaje, że podstawowym i najważniejszym krokiem w osiągnięciu szczęścia jest wzięcie za niego odpowiedzialności. Nie można uzależniać go od innych osób czy czynników zewnętrznych. Liczy się to co jest tu i teraz i na tym należy się skupiać. Następnie należy zadbać o cztery filary, wśród których najważniejszy jest umysł. Myśl i intencję mają ogromną moc. Kolejnym etapem jest otwarcie serca i pokochanie siebie, odpuszczenie i wybaczenie. Trzecim filarem jest ciało. Jeśli dbamy o swoje ciało – poprzez zdrową dietę, regularną aktywność fizyczną i odpowiednią ilość snu – wpływamy na swoje samopoczucie i poziom szczęścia. Na sam koniec warto otworzyć się na duchowość i stworzyć głębszą relację z samym sobą i zaufać sobie.

Na tych czterech filarach stawiamy dach, który jest celem twojego życia. Bardziej dotykamy tutaj kwestii zawodowych, spełnienia w życiu codziennym. Ostatni krok to są relacje, czyli nasz ogród. Zajmujemy się najpierw sobą, a potem innymi ludźmi” – tłumaczy architektka szczęścia.

Aby podnieść poziom swojego szczęścia można wziąć udział w warsztatach organizowanych przez Anę Brodziak, umówić się na prywatne spotkanie lub wziąć udział w kursie online. Długość jego trwania będzie zależała od tego, ile czasu indywidualnie poświęci się na każdy z siedmiu filarów. Nie należy jednak zapominać, że o szczęście trzeba dbać cały czas. Nie jest to trwały stan, tylko trzeba nad nim pracować. Joanna Sobocińska-Korczak zapytała gościnię programu „Hej Poznań” jakie nawyki wprowadzić do codziennego życia, by podnieść swoje szczęście.

Jeden z najprostszych to jest praktyka wdzięczności, czyli docenianie małych rzeczy w swoim życiu. Na Facebooku założyłam grupę, do której można dołączyć i codziennie praktykować wdzięczność. Są tam fajne osoby i dobra energia” – podkreśla Ana Brodziak.

Kolejną pasją z życiu Any Brodziak jest Yoga Kundalini, czyli yoga szczęścia. Nie ma w niej trudnych pozycji i rozciągania, więc jest to aktywność dla każdego. Sesje Yogi Kundalini odbywają się z zamkniętymi oczami, aby w całości skupić się na samym sobie. Praktyki odbywają się we wtorki i środy w Brodziak Gallery, ale można również dołączyć do nich online. Niedługo odbędzie się również wyjątkowy wyjazd do Indii – Ajurvedysjkie Otulenie.