Budowa hali sportowej na os. Wichrowe Wzgórze. Na jakim etapie są prace po pół roku?

Mija kolejny miesiąc budowy nowej hali sportowej przy XX Liceum Ogólnokształcącym na os. Wichrowe Wzgórze w Poznaniu. Kiedy uczniowie będą mogli z niej skorzystać?

 

Inwestycja ma poprawić jakość i komfort zajęć wychowania fizycznego w szkole, a także poszerzyć ofertę infrastruktury sportowej w okolicy. Hala będzie miała dwie kondygnacje, a w środku znajdą się pełnowymiarowe boisko do koszykówki i siatkówki, a także trybuny.

Sala gimnastyczna o wymiarach ok. 21 x 32 metrów znajdzie się na parterze i będzie można ją podzielić na dwie mniejsze, na potrzeby prowadzenia zajęć dla dwóch grup jednocześnie. Obok powstaną cztery szatnie z toaletami i prysznicami, toaletą dla osób z niepełnosprawnościami, a także magazyny, pomieszczenia gospodarcze, techniczne i porządkowe.

Na piętrze zamontowane będą trybuny na ponad 200 osób, pomieszczenie dla sędziów oraz toalety.

Prace przy budowie rozpoczęły się w styczniu tego roku i jak zapewnia spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie, przebiegają zgodnie z harmonogramem. Obecnie prowadzone są są prace murarskie. Widoczna jest już większość ścian hali, gotowe są też m.in. schody, a wkrótce, po zakończeniu prac murarskich, montowana będzie konstrukcja stalowa dachu.

Wybudowano już także kanalizację deszczową, którą doprowadzono do miejsca, w którym planowana jest budowa zbiornika retencyjnego.

Jednocześnie budowany jest też łącznik, który połączy nową halę z głównym budynkiem szkoły.

Inwestycja obejmuje także budowę pożarowej drogi dojazdowo-manewrowej, chodniki i miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.

Osiągnięcie stanu surowego zamkniętego planowane jest na okres wakacji. Uczniowie będą mogli korzystać z nowej hali w przyszłym roku szkolnym.