Nowa hala sportowa przy XX Liceum na osiedlu Wichrowe Wzgórze coraz bliżej

Na osiedlu Wichrowe Wzgórze, przy XX Liceum Ogólnokształcącego, powstaje nowoczesna hala sportowa, która ma sprostać potrzebom zarówno uczniów, jak i lokalnej społeczności. Dwukondygnacyjny obiekt z pełnowymiarowym boiskiem do koszykówki i siatkówki, oraz trybunami dla widzów, jest projektowany z myślą o dostępności dla osób z niepełnosprawnościami.

 

Budowa, której start miał miejsce pod koniec stycznia bieżącego roku, przebiega zgodnie z planem.

„Do tej pory udało się zakończyć prace nad fundamentami, instalacjami podposadzkowymi w części socjalnej oraz izolacją pionową ścian. Obecnie trwają prace murowe parteru oraz betonowanie słupów” – informuje Tomasz Płóciniczak, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Hala zostanie wyposażona w salę gimnastyczną o wymiarach 20,76 x 32,12 metra, którą będzie można podzielić na dwie mniejsze sale, w zależności od potrzeb użytkowników. Na parterze znajdą się również cztery szatnie, toalety, łaźnie z prysznicami, magazyny oraz pomieszczenia techniczne. Projekt przewiduje także ogólnodostępną toaletę przystosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Z myślą o łatwiejszym dostępie, pomiędzy nową halą a istniejącą częścią szkoły zostanie wybudowany łącznik z rampą schodową. Wejścia do hali będą zlokalizowane na poziomie terenu, co ułatwi dostęp.

Drugie piętro hali zajmą trybuny, które pomieszczą ponad 200 osób. Dodatkowo, na tym poziomie znajdą się toalety ogólnodostępne i pomieszczenie dla sędziów.

Projekt uwzględnia również budowę drogi dojazdowo-mane­wrowej dla celów przeciwpożarowych, chodniki oraz dwa miejsca parkingowe przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościami, co zwiększa funkcjonalność i dostępność całego obiektu.