Zakończenie inauguracyjnego sezonu Wielkopolskiej Ligi Żeglarskiej

Pasja, emocje i rywalizacja! Tak w skrócie można opisać weekend na Jeziorze Kierskim, gdzie odbędzie się finałowa runda Wielkopolskiej Ligi Żeglarskiej.

 

Podczas tej rywalizacji spora część walki będzie dotyczyć nie tylko prestiżowych medali, ale także awansu do finału Lig Regionalnych. Chociaż faworyci do złotych i srebrnych medali wydają się być już niemal pewni, to rywalizacja o brąz jest wciąż nierozstrzygnięta.

MKS Marina Niesulice, który dominował w poprzednich rundach, ma wyraźną przewagę w punktach. Jednak Jacht Klub Wielkopolski nie ustępuje miejsca, pomimo różnych sterników, którzy poprowadzili załogę w obu rundach. Wszyscy czekają na odpowiedź: czy JKW zaryzykuje, atakując lidera od startu, czy skoncentruje się na pewnym zdobyciu srebrnych medali?

Ale emocje mogą mieć też miejsce w środku stawki. Miejsce na podium nie tylko przyznaje medale, ale jest również biletem na Finał Lig Regionalnych w Sztynorcie w październiku. I choć AZS Sailing Team oraz AWF Poznań mają tę samą ilość punktów, jest wiele niewiadomych dotyczących tego, który zespół zdobędzie upragnione trzecie miejsce.

Dodatkową atrakcją dla fanów żeglarstwa będzie pojawienie się nowego gracza – Texet Sailing Team, który mimo braku szans na klasyfikację generalną, z pewnością doda pikanterii walce w finałowej rundzie.

Zaplanowanych jest 30 intensywnych wyścigów, które odbędą się blisko brzegu, co z pewnością zapewni dobre warunki obserwacyjne dla zgromadzonych kibiców. Centrum wydarzeń będzie Jacht Klub Wielkopolski w Poznaniu. Nowoczesne jachty klasy RS21, zapewniające równy poziom rywalizacji dla wszystkich załóg, będą podstawowym sprzętem tej emocjonującej rywalizacji.