Kibice przeszli przez Poznań w Marszu Zwycięstwa

„Hołd powstańcom wielkopolski” i „Powstańcy, dzięki za wolność” – z takimi okrzykami przeszli przez centrum miasta poznańscy kibice w Marszu Zwycięstwa upamiętniającym Powstanie Wielkopolskie.


 

Kibice stawili się punktualnie – i tłumnie. W marszowym szyku przed poznańskim ratuszem ustawiło się około dwóch tysięcy osób. Większość miała czapki w barwach Lecha Poznań, ale nie zabrakło reprezentantów miłośników Warty. Nad tłumem powiewały flagi narodowe, a pochód poprzedzał transparent z hasłem „Wielkopolanie powstańcom”.

 

O 17.10 uczestnicy marszu ruszyli przez Stary Rynek ulicą Paderewskiego, placem Wolności, 27 grudnia, Gwarną, Świętym Marcinem i aleją Niepodległości aż do pomnika Powstańców Wielkopolskich. Wielu z nich niosło zapalone pochodnie, dało się też słyszeć huk petard. Pod pomnikiem tradycyjnie zapłoną race, by przypomnieć wszystkim, nie tylko poznaniakom, że lokalny patriotyzm jest w stolicy Wielkopolski nadal żywy, a potomkowie powstańców nadal czczą ich pamięć i są dumni z ich dokonań.