1 lipca – Dniem Psa!

Czy wiecie, że 1 lipca przypada Dzień Psa? Dzięki Fundacji Animalia, która nam o tym przypomniała, my możemy także przypomnieć wam, a wy – zadbać o dodatkowy, świąteczny smakołyk dla waszego ulubieńca.

Święto wymyśliła w 2007 roku redakcja czasopisma “Przyjaciel Pies” oraz użytkownicy portalu pies.pl. Zaproponowano, by obchodzono je 1 lipca, a data wcale nie jest wzięta z kapelusza. To własnie l;atem, przed rodzinnymi wyjazdami na wakacje, do schronisk w całej Polsce trafia najwięcej psów porzuconych przez właścicieli, którzy nie uwzględnili zwierzaka w planach urlopowych.

Organizatorom święta chodzi o to, by zwrócić uwagę na ten problem, a mają też nadzieję, że dzięki takiej i podobnym akcjom wszyscy posiadacze czworonogów zastanowią się kilka razy, zanim zostawią swojego zwierzaka przywiązanego do drzewa w lesie lub na ulicy w odległej dzielnicy miasta, by nie mógł wrócić do domu.

Warto też przypomnieć, że oddzielnie obchodzi się Dzień Kundelka, choć to tylko polskie i nieformalne święto. Wszystkie wielorasowe psy świętują je 25 października, dzień po rocznicy wejścia w życie ustawy o ochronie zwierząt. ten dzień to także Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt, a miesiąc październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt.