Trenerzy osiedlowi wyruszyli na boiska! (zobacz wideo)

30 boisk, 5 dni w tygodniu i 10 tysięcy godzin zajęć – Trenerzy osiedlowi AWF przez całe wakacje będą animatorami zajęć dla młodych ludzi w całym Poznaniu. Zobacz wideo!

Program Trenerów osiedlowych jest realizowany przez miasto wspólnie z Akademią Wychowania Fizycznego już od 2009 roku. W ramach programu studenci tej uczelni bezpłatnie animują sportowo czas najmłodszym mieszkańcom miasta w czasie wolnym od nauki.

Organizacja zajęć rekreacyjnych i zawodów sportowych odbywa się na miejskich boiskach i w miejskich obiektach, głównie przyszkolne boiska ze sztuczną nawierzchnią.
– Pod opieką  Trenerów osiedlowych młodzi ludzie mogą nie tylko zagrać w gry zespołowe, ale również poznać zabawy i gry ludowe jak „pierścieniówka”, „palant” czy „kwadrant” – mówi Maciej Milewicz z biura prasowego urzędu miasta. – Studenci AWF będą również organizować we współpracy ze środowiskiem lokalnym osiedlowe turnieje, festyny, rozgrywki. Dla młodych ludzi przygotują również wycieczki rowerowe, spacery krajoznawcze czy wyjście np. do ZOO, czy na miejskie kąpielisko.

Trenerzy osiedlowi na trzydziestu boiskach zlokalizowanych na terenie całego miasta, przez ok. 3 godziny dziennie, 5 dni w tygodniu, przez 6 miesięcy zajęć, przeprowadzą przeszło 10.000 godzin darmowych zajęć dla młodych ludzi.