WOŚP rusza już w niedzielę!

Koncerty, licytacje, miasteczko mundurowe i światełko do nieba – w niedzielę 13 stycznia już po raz 21. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

– Fenomen ciągle trwa – rozpoczęła konferencję prasową Anna Hryniewiecka, dyrektor CK zamek, które jest głównym organizatorem Orkiestry, jak co roku. A dowodem na to, że nie przesadza, było mnóstwo najróżniejszych przedmiotów rozstawionych i rozłozonych wokół stołu organizatorów konferencji. Była tu i koszulka Ronaldo z jego autografem, srebrno-złoto-bursztynowe serce, które ufundowała policja, dukat 70 marcinów (dar dyrektor CK Zamek), skórzana kurtka Belstaff zaprojektowana dla modelki Moniki Jagaciak, rękawice bokserskie Mike’a Tysona z jego autografem i mnóstwo innych przedmiotów oferowanych przez firmy, instytucje i osoby prywatne na licytację WOŚP.

Ale licytacja odbywająca się w portalu allegro.pl i w Holu Wielkim CK zamek to tylko jedna z wielu atrakcji tej niedzieli. W zamku będzie można też oddać krew – rRegionalne Centrum Krwiodawstwa zaprasza od 10 do 20, bo krwi zawsze brakuje. Rok temu podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy udało się zebrać ponad 106 litrów krwi.

O godzinie 10 ruszy miasteczko mundurowe na placu Mickiewicza, w którym będzie można obejrzeć policyjny sprzęt, zrobić sobie zdjęcie z maskotkami policji i straży, czyli Pyrkiem i Wartusiem, pozachwycać psami policyjnymi i zobaczyć w akcji robota oddziałów antyterrorystycznych w akcji.

– Zawsze staramy się zapewnić dodatkowe atrakcje na Orkiestrę – mówi Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy wielkopolskiej policji. – W tym roku chętni będą mogli obejrzeć sobie wideoradar i wideorejestrator.

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji będą także kwestowali w… Karkonoszach, w schronisku Samotnia. Jak zapowiedział Zbigniew Paszkiewicz z KMP, na pewno uda się stamtąd przywieźć coś wyjątkowo atrakcyjnego na licytację WOŚP do Poznania.

O godzinie 16 zacznie działać scena na parkingu przed zamkiem – zagrają na niej m.in. zespoły: Arka Noego, Rust, Head Hunters i Luxtorpeda. Na scenie pojawią się piłkarze Lecha Poznań, będzie też można zobaczyć niektóre z przedmiotów przeznaczonych na licytację. W ubiegłym roku z zamkowych aukcji udało się zebrać 31.125 zł.

wszyscy, którzy chcieliby przekazać swój dar na licytację, mogą go przynieść do zamkowej tuby (czerwone pomieszczenie na parterze wyremontowanej części zamku) od poniedziałku do piątku w godz. 13-17 i w sobotę w godz. 10-17.

Tradycyjnie już o godzinie 20.10 rozbłyśnie światełko do nieba, a po nim wystąpi zespół Miąższ, lubelska grupa, której muzyka – jak informują organizatorzy WOŚP w Poznaniu – bazuje przede wszystkim na melodyjności i polskim tekście, wykorzystując przy tym tradycyjne akustyczne instrumenty takie jak kontrabas, gitara, akordeon, melodyka, piła itp. Muzyka Miąższu jest pełnia energii, emocji i spontaniczności na scenie. Twórczość ich jest tak prosta, że nieprzewidywalna i przede wszystkim – niedefiniowalna. Na debiutanckim albumie zespołu gościnnie swoich talentów użyczyli m.in. Jacek Kleyff, Czesław Mozil, Budyń, Bielas, Słoma i Gralak.

Podczas XXI finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wolontariusze zbierać będą pieniądze na ratowanie życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów.

Czytaj także:


WOŚP: trzydziestu wyjątkowo nietypowych wolontariuszy


Drużyna Szpiku będzie biegać dla WOŚP

Utrudnienia w ruchu związane z WOŚP

Co mogą licytować poznaniacy na aukcjach WOŚP?

WOŚP rusza już za tydzień!

Zobacz program imprezy!