Akademicy wygrali ze Ślepskiem!

Poznańska drużyna wygrywa drugi raz w tym sezonie. AZS UAM Poznań pokonuje 3:1 Ślepsk Suwałki. Dzięki zwycięstwu ekipa prowadzona po raz pierwszy przez Nicola Vettoriego zapisała na swoim koncie trzy cenne punkty.

Pierwszy punkt w spotkaniu zdobywają gracze z Poznania. Chwilę później skutecznie atakuje Martina Vlka. Damian Schulz myli się na zagrywce. Błąd Artura Ratajczaka przynosi Akademikom 3 punkt. Z prawego skrzydła skutecznie atakuje Vlk. Gra toczy się punkt za punkt. Nieznaczną przewagę mają gospodarze. Błędy zdarzają się po obu stronach siatki. Najpierw mylą się gracze z Poznania, a w kolejnej akcji Ślepsk. Skutecznie z lewego skrzydła atakował Adrian Buchowski. Gdy Wojciech Winnik znajduje się na zagrywce doprowadza do stanu 8:6 dla Ślepska. Myli się dopiero przy czwartym serwie.  Adam Józefczak zdobywa punkt ze środka i mamy remis. Skutecznie ze środka atakuje Mariusz Schamlewski. 9 punkt Akademików w tym spotkaniu zdobywa z lewego skrzydła Martin Vlk. W tym momencie AZS przegrywa jednym oczkiem.

Sprytne zagranie ze środka Schamlewskiego. Ten zawodnik wędruje ku polu zagrywki. W tej samej akcji Ratajczak blokuje na środku Józefczaka. Ślepsk zdobywa kolejne punkty. Przy stanie 10 do 14 Nicola Vettori prosi o czas. Po przerwie z prawego skrzydła dobrze atakuje Schulz. Rywale szybko przejmują piłkę. Skrzypkowski myli się na zagrywce i mamy 11:16. Martin Vlk skutecznie atakuje z drugiej linii. Makowski kontynuuje zagrywkę, ale to Ślepsk zdobywa punkt. Po chwili Schulz atakuje w antenkę. Przegrywamy czteroma punktami. Poznaniacy odpowiadają. Punkt ze środka zdobywa Michał Bukowski. Piłki nie udaje się utrzymać długo po poznańskiej stronie siatki. Gdy Vlk zdobywa 15 punkt na zagrywkę wędruje Bukowski. Udanie, po raz drugi w meczu, kiwa Leszczawski.

Akademicy popełniają kolejne błędy. Podczas zagrywki Buchowskiego przewaga drużyny z województwa podlaskiego wzrasta do sześciu punktów. Trener Vettori ponownie prosi o czas. Skuteczny blok Ślepska, a konkretnie Schamlewskiego, który powstrzymuje Vlka. Buchowski posyła przyjmujących poznańskiej drużyny poza boisko. Ślepsk prowadzi 23:15. Na boisku w miejscu Damiana Schulza pojawia się Tomasz Rutecki. Trwa świetna passa gospodarzy. Podlaski zespół ma pierwszą piłkę setową. Adam Józefczak oddala widmo porażki. Rutecki pojawia się na zagrywce przy stanie 16:24. Niestety zawodnik uderza w siatkę. Pierwszy set kończy się wynikiem 16:25.

Akademicy rozpoczynają kolejny set od zdobycia dwóch punktów. Niestety goście odpowiadają trzema udanymi atakami. Początek seta jest bardzo wyrównany. Przy stanie 5:5 świetnie z prawego skrzydła atakuje Damian Schulz. Akademicy potrójnym blokiem zatrzymują atakującego Ślepska. Poznaniacy uciekają na trzy punkty. Tomasz Wasilkowski prosi o czas, a po krótkiej przerwie jego podopieczni zdobywają punkty. Na zagrywkę wędruje Wojciech Winnik, a w tej samej akcji Buchowski skutecznie atakuje ze środka. W kolejnej akcji punkt z lewego skrzydła zdobywa Pachliński, któremu znów odpowiada Buchowski. Ślepsk wyrównuje po bloku.  Ze środka punktuje Pachliński. Na zagrywce pojawia się Łukasz Makowski, który myli się za drugim razem. Na boisku po raz pierwszy pojawia się Tomasz Wasilewski.

Ślepsk popełnia kolejne błędy. Akademikom udaje się utrzymać trzypunktową przewagę. Jedenasty punkt dla podlaskiej drużyny zdobywa Skrzypkowski. Kapitalnie z drugiej linii atakuje Krystian Pachliński. W kontrowersyjnej sytuacji punkt przyznany zostaje gościom. Akademicy szybko odrabiają straty. Z lewego skrzydła dobrze atakuje Damian Vlk. Zagrywka Damiana Schulza ląduje poza linią końcową. Winnik udanie obija blok. Mamy remis 15:15. Podwójna zmiana Makowskiego i Schulza zmieniają Walendzik oraz Rutecki. Ratajczak psuje zagrywkę. Dobry blok Józefczaka. 17:15. Po kolejnym punkcie dla Akademików Tomasz Wasilkowski prosi o czas. Kolejna zepsuta zagrywka przez Winnika. Na parkiecie przy stanie 19:16 pojawia się Damian Lisiecki.

Akademicy utrzymują prowadzenie. Kolejny skuteczny atak Ruteckiego pozwala na osiągnięcie czteropunktowej przewagi. Vlk efektownie atakuje ze środka, ale niestety w aut. W kolejnej akcji błąd w przyjęciu popełnia Mischke. Trener Vettori prosi o czas. Po przerwie Vlk nie myli się ze środka. Poznański zespół prowadzi 22:19. Chwilę później na parkiet powraca Winnik. Skrzypkowski wpada w siatkę. Akademikom brakuje tylko dwóch punktów do zwycięstwa. Bukowski trafia z zagrywki w siatkę, ale na szczęście chwilę później punktuje Vlk. AZS ma pierwszą piłkę setową. Autowy atak Ratajczaka kończy drugi set spotkania.

Akademicy ponownie rozpoczynają od dwóch udanych ataków. Odpowiada Buchowski, który kilka sekund później psuje zagrywkę. Po nieudanym ataku Winnika mamy aż trzy punkty przewagi. Prosty błąd w obronie po stronie poznaniaków powoduje stratę punktu. Przewaga gospodarzy utrzymuje się. Jest to zasługa udanych ataków Vlka i Pachlińskiego. Skrzypkowski zatrzymany zostaje na pojedynczym bloku przez Pachlińskiego. AZS prowadzi 8:3. Trener Wasilkowski dokonuje korekt w składzie. Gra toczy się punkt za punkt, co jest korzystne dla gospodarzy. Winnik skutecznie atakuje z prawego skrzydła. Jurkoić zagrywa w aut. Poznaniacy grają ofiarnie w obronie, ale punkt zdobywają goście.

Winnik znów punktuje, a Ślepsk odrabia straty. Po kolejnym dobrym zagraniu kapitana, rywale tracą tylko dwa punkty. Vlk obija blok rywali. Poznaniacy prowadzą 12:9. Na Skuteczny atak Jakuba Peszki szybko odpowiada Rutecki. Winnik przekracza linię ataku. Przy stanie 14:10 Tomasz Wasilkowski prosi o czas. Sytuacja po nim się nie zmienia. Po asie serwisowym Ruteckiego (1:12) trener Ślepska znów wzywa swoich zawodników.  Po chwili przerwy kolejny punkt zdobywa AZS. Sobański zmienia Buchowskiego. Ratajczak uderza w siatkę. Akademikom brakuje tylko sześciu punktów do wygrania seta. Po udanym ataku Sobańskiego trener Vettori prosi o czas. Kolejny dobry atak z prawego skrzydła Ruteckiego.

Za Bukowskiego na zagrywkę wchodzi Damian Lisiecki. Winnik psuje atak, a drugi trener poznańskiej drużyny wraca na zagrywkę. Rywale zdobywają dwa punkty z rzędu. Rafał Sobański uderza w siatkę. Akademicy prowadzą 22:17. Ślepsk wciąż się broni, ale Akademicy nie odpuszczają. Rutecki zdobywa 23 punkt. Vlk uderza w siatkę. Winnik zatrzymuje Józefczaka. Przy stanie 23:21 Vettori ponownie prosi o czas. Po przerwie punktuje Rutecki. Mamy piłkę setową. Za Pachlińskiego pod siatkę pojawia się Schulz. Tracimy jeszcze tylko jeden punkt. Ostatecznie Rutecki kończy atakiem w kolejnej akcji, a Akademicy wygrywają tym razem do 22.

Michał Bukowski punktem otwiera czwarty set spotkania. Tym razem rozpoczynamy jeszcze lepiej niż w poprzednich setach. Punkt bezpośrednio z zagrywki zdobywa Pachliński. Akademicy prowadzą 4:0. Tomasz Wasilkowski od razu reaguje. Sytuacja Ślepska ulega poprawie, ale wciąż nie jest dobra. Błędy podlaskiej drużyny są niewybaczalne. Akademicy wykorzystują słabość rywali i osiągają sporą przewagę. Przy stanie 8:3 punkt z prawego skrzydła zdobywa Wojciech Winnik. Chwilę później ten sam zawodnik psuje zagrywkę. Nieudana kiwka Pachlińskiego kończy najdłuższą akcję w spotkaniu. Akademicy prowadzą w czwartym secie 10:5.

Vlk  zostaje skutecznie zatrzymany przez Ratajczaka i Skrzypkowskiego. Tego błędu nie popełnia Bukowski. Ze środka przebija się przez suwalski blok. Kibice oklaskują fantastyczną obronę poznańskiej drużyny. Krystian Pachliński nogą ratuje klub przed stratą punktu, a chwilę później ponownie wbiega na boisko i blokuje rywali. Czujność przy siatce zachowuje Bukowski, który przebija przechodzącą piłkę. Do składu Ślepska wraca Buchowski. Poznańska drużyna prowadzi w tym momencie 14:6. Siódmy punkt dla Ślepska zdobywa grający z siódemką Skrzypkowski. Sytuacja Akademików wygląda bardzo dobrze. Rywale zdobywają kolejne punkty, ale to wciąż o sześć oczek za mało. Suwalska drużyna gra lepiej niż wcześniej w bloku. Winnik zdobywa 12 punkt dla swojej drużyny. Kolejna długa wymiana kończy się nieudaną obroną Kamila Dembca. Akademicy, po akcji Ruteckiego, mają na swoim koncie 18 punkt.

Ze środka udanie atakuje Józefczak. Trener Vettori decyduje się na podwójną zmianę. Za Józefczaka i Pachlińskiego na boisku pojawiają się Schulz i Lisiecki. Rutecki zdobywa kolejny punkt. Poznaniakom brakuje pięciu punktów do zwycięstwa w całym spotkaniu. Znów gościom odpowiada Winnik. Rutecki atakuje w aut, a przewaga topnieje do 4 punktów. W Ślepsku punktuje… Winnik. Skrzypkowski wpada w siatkę. Mamy stan 21:17. Ze środka atakuje Leszczawski. Trener Vettori prosi o czas. Zapowiada się nerwowa końcówka. Po przerwie to Ślepsk zdobywa punkt. Skrzypkowski myli się na zagrywce. Z prawego skrzydła punktuje Winnik, a Buchowski obija poznański blok. Mamy remis 22:22. Trener Akademików ponownie prosi o czas. Po przerwie punkt zdobywa Tomasz Rutecki. Gracze Ślepska popełniają błąd. Poznańska drużyna ma piłkę meczową. Winnik oddala porażkę swojej drużyny. Buchowski skutecznie atakuje z lewego skrzydła i mamy remis. Świetne przyjęcie Vlka i jeszcze lepszy atak Ruteckiego. Ten ostatni zawodnik kończy spotkanie. Akademicy wygrywają ten set i całe spotkanie 3:1.

Akademicy z Poznania po raz drugi w tym sezonie zwyciężyli na swoim parkiecie. Impuls w postaci zmiany trenera zadziałał. Rywale nie postawili wielkich wymagań, ale tak dobrze grającej poznańskiej drużyny chyba jeszcze nie widzieliśmy. Nowy trener to zawsze nowa nadzieja. W tym wypadku to nadzieja na to, iż zespół będzie w stanie utrzymać się w I lidze. Oby dokonał tego w takim stylu, jaki zaprezentował w dzisiejszym spotkaniu.

AZS UAM Poznań – Ślepsk Suwałki 3:1 (16:25, 25:21, 25:22, 26:24)
AZS: Schulz, Makowski, Bukowski, Pachliński, Józefczak, Vlk, Mischke (L) oraz Rutecki, Walendzik, Lisiecki,
Ślepsk: Schamlewski, Ratajczak, Skrzypkowski, Leszczawski, Buchowski , Winnik, Dembiec (L) oraz Wasilewski, Jurkojć, Górski, Peszko, Sobański