Jak dostosować kształcenie do potrzeb rynku pracy?

Właśnie nad tym zastanawiać się będą uczestnicy konferencji, która w piątek odbędzie się w Poznaniu. Debatować będą przedstawiciele biznesu, dyrektorzy szkół, miejscy urzędnicy i naukowcy.

O tym, że oferta edukacyjna musi być dostosowywana do potrzeb pracodawców, nie trzeba nikogo przekonywać – często same firmy wystepują do placówek edukacyjnych z propozycją tworeznia klas patronackich czy też kierunków studiów, prowadzonych z udziałem specjalistów z danego zakładu pracy.

Właśnie takie zmiany będą tematem konferencji przygotowanej przez Poznańskie Centrum Edukacji Ustawicznej i Praktycznej oraz Poznański Klaster Edukacyjny, która odbędzie się w Poznaniu 26 kwietnia. Temat przewodni to: „Dostosowanie oferty kształcenia  do potrzeb rynku pracy. Zastosowanie najnowszych technologii branżowych w edukacji  w zakresie mechatroniki oraz odnawialnych źródeł energii.”  

Konferencja pokazać ma wyjątkowe praktyki w zakresie budowania porozumień z pracodawcami na przykładzie Poznańskiego Klastra Edukacyjnego oraz doświadczeń firmy Volkswagen Sp. z o.o. Wśród prelegentów będą dyrektorzy i przedstawiciele m. in. firmy Siemens, Viessmann, Volkswagen, Wielkopolskiej Izby Handlowo-Przemysłowej, Politechniki Poznańskiej, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, Poznańskiego Centrum Edukacji Ustawicznej i Praktycznej, Zespołu Szkół Łączności w Poznaniu, Zespołu Szkół Samochodowych w Poznaniu oraz Zespołu Szkół Nr 1 w Swarzędzu.

Podczas konferencji będzie możliwość zwiedzenia przez zainteresowane osoby nowoczesnych pracowni i laboratoriów Poznańskiego Centrum Edukacji Ustawicznej i Praktycznej przy
ul. Grunwaldzkiej 200.

Początek konferencji już o godzinie 11, w Centrum Kongresowym IOR przy ul. Węgorka 20.