Warta przegrała

3:0 – takim wynikiem zakończył się mecz Warty Poznań z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza. Warta sromotnie przegrała i jest już w strefie spadkowej.

Termalica jest liderem I ligi, ale to nie usprawiedliwia poznaniaków, którzy w Niecieczy zaprezentowali się bardzo słabo. Jedynymi zawodnikami, któzy próbowali cokolwiek zmienić w układzie sił, byli Tomasz Magdziarz, Adrian Bartkowiak i Alain Ngamayama, ale to zdecydowanie nie wystarczyło.

Pierwsza połowa meczu upłynęła bez bramek, choć przy wyraźnej przewadze gospodarzy. Gole padły dopiero po przerwie: pierwszy gol w 48. minucie, drugi – w 66. i strzelcami obu był Emil Drozdowicz. Trzecia bramka padła w 89. minucie – bramkarza Warty pokonał rezerwowy Dariusz Pawlusiński strzałem z 15 metrów.

Wynik ustalił pozycję poznańskeigo zespołu – “Duma Wildy” znalazła się w strefie spadkowej I ligi.

Bramki: 1:0 Drozdowicz 48, 2:0 Drozdowicz 66, 3:0 Pawlusiński 89.

Termalica: Nowak – Pielorz, Czerwiński, Nalepa, Jarecki, Piotrowski (56 Pawlusiński), Horvath, Lipecki, Kaczmarczyk (60 Rybski), Ceglarz, Drozdowicz (75 Biskup).
Warta: Radliński – Wilczyński, Ngamayama, Bartkowiak, Wichtowski, Nowosielski (77 Ziętarskil), Giel, Trojanowski, Jakóbowski (83 Jurga), Czoska (67 Bartoszak), Magdziarz.