Ostatni dzień zapisów na Bieg Motyli

Już w przyszłym tygodniu odbędzie się kolejna edycja Biegu Motyli, którego celem jest wsparcie finansowe dla Hospicjum Palium.

 

To już piąta edycja wyjątkowego biegu, który odbędzie się nad Jeziorem Maltańskim. Trasa wynosi 5,4 km, co oznacza, że uczestnicy mają do przebiegnięcia dystans wokół jeziora.

Bieg otwarty jest dla wszystkich, bez względu na wiek i stopień sprawności, ponieważ trasę można pokonać biegnąć lub idąc, a w przypadku dzieci także przejechać w wózku. Udział mogą wziąć także osoby poruszające się na wózku inwalidzkim.

Celem wydarzenia jest zebranie funduszy na wsparcie finansowe Hospicjum Palium w Poznaniu. Środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu do fizjoterapii dla pacjentów Oddziału Medycyny Paliatywnej i Ośrodka Rehabilitacji Dziennej borykających się z problemem obrzęku limfatycznego.

Bieg Motyli organizowany jest przy wsparciu ze środków budżetowych Miasta Poznania i zaprzyjaźnionych firm. Patronat Honorowy przyznali mu Prezydent Miasta Poznania oraz Przewodniczący Miasta Poznania.

Dziś ostatni dzień na rejestrację, która odbywa się online (tutaj). Bieg odbędzie się 8 października.

W ostatniej edycji w wydarzeniu familijnym wzięło udział ponad 750 osób.