Boże Ciało: procesja przejdzie przez miasto – będą utrudnienia w ruchu

30 maja przypada święto Bożego Ciała, a podczas niego tradycyjnie przez miasto przejdą procesje. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu na trasach procesji.

Rano, od godziny 10.30, lepiej unikać okolic ulic Krakowskiej, Garbar, Wielkiej, Chwaliszewo i Ostrowa Tumskiego, jeśli chce się tamtędy przejechać samochodem, ponieważ jest to trasa Centralnej Procesji Eucharystycznej. Procesja wyruszy z kościoła Bożego Ciała przy ul. Krakowskiej po mszy świętej odprawionej o godzinie 10 przez arcybiskupa Stanisława Gądeckiego. Zakończenie procesji zostało przewidziane na godzinę 13. Ruch kołowy zostanie przywrócony po przejściu procesji.

Zarząd Dróg Miejskich przypomina kierowcom, że od godziny 6.00 obowiązuje zakaz zatrzymywania się na trasie procesji. Samochody parkujące w miejscach niedozwolonych zostaną usunięte na koszt ich właścicieli. Odpowiednie oznakowanie drogowe znajduje się na trasie procesji.

Jednak z utrudnieniami w ruchu kołowym należy się liczyć także po południu – bo właśnie wtedy będą się odbywać procesje w poszczególnych parafiach. W większości parafii będą się one rozpoczynać o godzinie 16 lub 17 – i o tej porze kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w okolicach kościołów, między innymi Fredry, Mielżyńskiego, Libelta i al. Niepodległości, bo tędy pójdzie procesja kościoła pw. najświętszego Zbawiciela, na Głogowskiej, Palacza, Kasprzaka i Stablewskiego – przez Łazarz przejdą aż dwie procesje: kościoła pw. Matki Boskiej Bolesnej i Chrystusa Sługi.

Trudno może być przejechać także przez Wildę: tu procesja przejdzie od kościoła pw. Zmartwychwstania Pańskiego między innymi przez 28 Czerwca 1956 i Chłapowskiego. Kłopoty z ruchem na Jeżycach, bo procesja przejdzie ulicą Dąbrowskiego, Polna i Samarzewskiego, oraz oczywiście na Grunwaldzie, gdzie utrudnień można się spodziewać na Grunwaldzkiej i Grochowskiej.