MKS Kluczbork – Warta Poznań: Pewne zwycięstwo Zielonych i niewielka strata do lidera

Piłkarze Warty Poznań wygrali na wyjeździe z MKS-em Kluczbork 0:3. Autorami bramek byli: Łukasz Jasiński, Michał Goliński i Michał Ciarkowski. Po tym zwycięstwie Zieloni utrzymali się na drugiej pozycji w tabeli II ligi.

Pierwsza bramka padła w 18. minucie. To Łukasz Jasiński znajdujący się niedaleko prawego słupka bramki przeciwnika strącił piłkę głową po dośrodkowaniu jednego z graczy z Drogi Dębińskiej. Do przerwy MKS Kluczbork miał kilka kontr i dogodnych sytuacji bramkowych, ale nie zdołał wyrównać.

Kolejny gol dla Warty padł dopiero w drugiej połowie. W 73. minucie Michał Goliński wykorzystał dobre dośrodkowanie Błażeja Nowaka i można było zobaczyć kolejną piękną bramkę zdobytą głową. A wynik został podwyższony do dwóch bramek przewagi.

Kilka minut później strzelec drugiej bramki dopisał sobie jeszcze asystę. Po dryblingu Goliński wbiegł w pole karne, podał prostopadłą piłkę do wychodzącego Michała Ciarkowskiego, a ten zbiegł lekko w prawo i mocnym strzałem po ziemi pokonał Amadeusza Skrzyniarza.

Tym razem nie było dramaturgii i poznaniacy pewnie pokonali rywala z Kluczborka, dzięki czemu utrzymali się na drugim miejscu premiującym awans do I ligi. Do lidera z Głogowa brakuje im trzech punktów.

MKS Kluczbork – Warta Poznań 0:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Ł. Jasiński (18.), 0:2 Goliński (73.), 0:3 Ciarkowski (83.)

MKS: Amadeusz Skrzyniarz – Adam Orłowicz, Łukasz Ganowicz, Paweł Gierak, Wojciech Bzdęga – Rafał Niziołek, Mateusz Arian (74. Kamil Stępień) – Wojciech Hober, Bartłomiej Rewucki, Krzysztof Wolkiewicz – Jakub Legierski (74. Radosław Mikulski)

WARTA: Paweł Baser – Przemysław Kocot, Łukasz Jasiński, Alain Ngmayama, Adrian Bartkowiak – Maciej Scherfchen (70. Artur Marciniak), Paweł Piceluk (59. Michał Ciarkowski), Błażej Nowak (83. Dariusz Wróblewski), Michał Goliński, Grzegorz Rasiak – Dawid Jasiński