Geek Girls Carrots Poznań obchodzą urodziny!

Geek Girls Carrots to inicjatywa stworzona z myślą o promowaniu kobiet związanych z nowymi technologiami. Obecnie spotkania poza Warszawą i Poznaniem odbywają się jeszcze w 7 innych miastach Polski, a wkrótce zawitają do Berlina. W Poznaniu za organizacją spotkań stoją Monika Synoradzka, zawodowo związana ze SpeedUp Group – grupą funduszy inwestujących w startupy – oraz […]

Geek Girls Carrots to inicjatywa stworzona z myślą o promowaniu kobiet związanych z nowymi technologiami. Obecnie spotkania poza Warszawą i Poznaniem odbywają się jeszcze w 7 innych miastach Polski, a wkrótce zawitają do Berlina. W Poznaniu za organizacją spotkań stoją Monika Synoradzka, zawodowo związana ze SpeedUp Group – grupą funduszy inwestujących w startupy – oraz Klaudia Prasek, na co dzień pracująca jako scrum master.

Poza cyklicznymi spotkaniami marchewki organizują też warsztaty rozwijające nowe technologie. W najbliższym czasie odbędą się warsztaty z programowania w Pythonie na dwóch poziomach zaawansowania, tworzenia sklepów internetowych na platformie Magento, budowania modeli biznesowych w oparciu o lean canvas oraz warsztaty tworzenia gier i zarządzania projektami LEGO Scrum.
– Szykujemy się też do zorganizowania warsztatów programowania dla dzieci – zapowiada Klaudia Prasek, która w duecie organizatorek odpowiedzialna jest za warsztaty.

25 października spotkanie Geek Girls Carrots Poznań odbędzie się w nieco innej niż zwykle formule. Podczas części panelowej, która rozpocznie się w CK Zamek o 18 wystąpią Kamila Sidor – założycielka Geek Girls Carrots, Marta Ogórkiewicz – Brand Group Manager w Allegro.pl oraz programistka Kasia Bylec. Od godziny 20 organizatorki zapraszają na urodzinowy tort marchewkowy do zamkowej kawiarni Świetlica. Tam też na miłośników nowych technologii czeka kilka atrakcji. Będzie można sprawdzić możliwości interaktywnego stołu GLIP a także zobaczyć jak działa drukarka 3D stworzona przez poznańską firmę Omni3D i dowiedzieć się co, oraz z czego można na niej wydrukować. W specjalnej strefie zaaranżowanej przez M26 Lab będzie też można zagrać kośćmi DICE+, sprawdzić czy sterowanie komputerem za pomocą gestów jest możliwe, przenieść się do interaktywnego świata gier dzięki Oculus Rift oraz zobaczyć ile świetnej zabawy daje Makey Makey. Strefa da też okazję do poznania twórców automatów SpeedPhoto.
 

W spotkaniu może wziąć udział każdy, kogo fascynują nowe technologie.

Spotkanie z udziałem prelegentów rozpocznie się o 18.00 w sali pod Zegarem, w CK Zamek w Poznaniu. Na afterparty i marchewkowe ciasto zapraszamy od 20.00 do kawiarni Świetlica w CK Zamek
 
Będzie ono okazją do zabawy kilkoma gadżetami technologicznymi w strefie zaaranżowanej przez M26 Lab. Znajdziesz w niej między innymi:
 
interaktywny stół Glip,
przeniesiesz się do świata 3D Okulus VR,
sprawdzisz możliwości Leap Motion,
zobaczysz jak pracuje drukarka 3D,
dowiesz się co to makey makey i czy z bananów naprawdę można zrobić pianino (można:).
zagrasz w interaktywną grę kośćmi DICE+
 
Termin: 25 października 2013

Prelegentki:
 
Kamila Sidor
 Kamila jest przedsiębiorcą społecznym, współtwórczynią i CEO ogólnopolskiej społeczności Geek Girls Carrots. Wspiera inicjatywy społeczne m.in. Link do Przyszłości mający na celu zachęcenie młodzieży do wyboru kariery w IT. Kamila jest inwestorem w startupie technologicznym Motivapps. W 2011 pracując w UBIK Business Consulting i hardGAMMA Ventures współorganizowała pierwszy Startup Weekend w Polsce i zarządzała akceleratorem startupów technologicznych GammaRebels. Kamila jest współzałożycielką anglojęzycznego klubu mówców publicznych Speaking Elephants Toastmasters Club. Zdobyła kilkuletnie doświadczenie w marketingu i reklamie pracując w Banku Pekao SA. Kamila ukończyła Szkołę Główną Handlową w Warszawie (Zarządzanie i Marketing, 2009). Lubi podróże, przemawianie publiczne, dobrą lekturę i nocne bieganie.

Marta Ogórkiewicz (Allegro.pl)  
Absolwentka Handlu i Marketingu na  Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu i Design Manegementu na WSNHiD.
Od 3 lat zarządza marką w Grupie Allegro. Dziś prowadzi strategicznie markę Allegro.pl i marki bliźniaczych serwisów w Czechach, Rosji na Ukrainie i Węgrzech. Wspiera marketingowo funkcjonalności i usługi Allegro, ze szczególnym uwzględnieniem rozwiązań mobilnych marki. Dodatkowo specjalizuje się w badaniach marketingowych wizerunku marki, efektywności kampanii reklamowych, poszukiwaniu insightów dla marki i produktu na bazie badań etnograficznych.

Kasia Bylec
Programistka języka Java, którą zawsze ciągnęło do ludzi, nowych technologii, eksperymentalnej muzyki i dobrego wina. Doświadczenie w IT zdobywała zarówno podczas 7 lat pracy w PCSS, jak również aktywnie działając w poznańskim środowisku, jako członek stowarzyszeń GIK oraz Poznań JUG.