ŁSTW UŁ – DSW Waterpolo Poznań 14:13

Mimo zaciętej walki poznaniacy jednak ulegli mistrzowi Polski – DSW Waterpolo przegrali o włos z ŁSTW Uniwersytetem Łódzkim.

To było pierwsze spotkanie 4 kolejki Mistrzostw Polski Seniorów. Na wyjeździe zespół DSW Waterpolo Poznań zmierzył się z mistrzem Polski – ŁSTW Uniwersytet Łódzki. Po bardzo zaciętym i wyrównanym do ostatnich minut spotkaniu poznaniacy jednak ulegli drużynie z Łodzi 14:13.

Emocji podczas meczu nie brakowało – jego losy ważyły się praktycznie do ostatniej sekundy, nikt z obserwatorów nie miał wątpliwości, że walczą drużyny reprezentujące ten sam, bardzo wysoki, poziom. Adrenalinę podniósł jeszcze fakt, że w ostatniej kwarcie nastąpiła awaria zegarów, a czas meczu mierzony był ręcznie, podobnie jak w grudniowym spotkaniu wyjazdowym w Warszawie.

Ostatecznie, mimo prawdziwych cudów dokonywanych w wodzie, po rzutach karnych na własnym basenie wygrywa mistrz Polski 19:18. Poznań zdobywa 1 punkt, Łódź tym razem po raz pierwszy od wielu miesięcy tylko 5! Poznaniacy ulegli łodzianom 14:13 (3:4, 3:1, 3:3, 5:5).

Dla naszego zespołu gole zdobyli: Wielogórski (3), Różycki (3), Czapla (2), Cichy (2), Szymonik (2), Zawadzki (1).