Gdzie są dziury na Świerczewie?

Radni osiedla Świerczewo proszą mieszkańców swojej dzielnicy, by przysyłali im informacje o dziurach w asfaltowych ulicach. “Prosimy o wpisywanie dokładnych miejsc do załatania, ponieważ przekażemy to do ZDM” – informują.

ZDM zlecił już naprawę na ul. Leszczyńskiej (przy Kocha) oraz Kołłątaja (przy Sucharskiego). Radni mają nadzieję, że mieszkańcy poinformują ich o innych uciążliwych dziurach, co ułatwi szybkie ich usuwanie.  

Osiedle Świerczewo w tym roku ma do dyspozycji 255 tys. zł na remonty dróg. radni byli na wizji lokalnej z Zarządem Dróg Miejskich oglądać chodniki przeznaczone do remontu w 2014 r.

Wyremontowane zostaną chodniki na ul. Wiązowej (dokończenie prac z zeszłego roku), ul. Czereśniowej (strona południowa), ul. Gostyńskiej (odc. Leszczyńska – Szubińska, str. północna) oraz prawdopodobnie także na ul. Cymsa i Kiedacza. W 2014 r. powstanie także projekt budowy chodnika w ul. Kołłątaja (na odcinkach od ul. Opolskiej do ul. Okrzei oraz od ul. Wojkiewicza do ul. Kwiatkowskiego), który zgodnie z planem ma być zbudowany w następnych 2 latach.

Warto zauważyć, że wzdłuż ul. Leszczyńskiej rozpoczęła się budowa drogi rowerowej – na odc. od ul. Buczka do Pszczyńskiej/Koźmińskiej powstanie asfaltowa droga rowerowa (taka jak istniejąca od ul. Buczka do Okulickiego), natomiast dalej do ul. Ostatniej/Bohaterów Westerplatte – ciąg pieszo-rowerowy. Prace mają się zakończyć 30 kwietnia.

Informacje o dziurach można wysyłać przez profil Osiedla Świerczewo na Facebooku, na maila: osiedle_Swierczewo@um.poznan.pl