Politechnika Poznańska zaprasza na Polibuda Open Air

W czwartek oraz piątek 15 i 16 maja 2014 roku, na terenie parkingu za nowym budynkiem Centrum Dydaktycznym Wydziału Technologii Chemicznej przy ulicy Berdychowo odbędzie się Festiwal Polibuda Open Air – największe święto studentów Politechniki Poznańskiej.

W tym roku zagrają dla studentów: Łąki Łan, Akurat, Gooral oraz Zabili Mi Żółwia. Poza gwiazdami pojawią się także młodzi artyści, finaliści V Akademickiego Przeglądu Muzycznego: Terrific Sunday, Eleanor Gray i Mademoiselle Carmel & The Zebras oraz Przed Wschodem Słońca. Polibuda Open Air to masa atrakcji m.in. możliwość oddania skoku na bungee – to już tradycja tego festiwalu.

Zazwyczaj Polibuda Open Air był imprezą dostępną dla wszystkich – jednak ze względu na zajścia na Wielkim Grillowaniu UAM organizatorzy zdecydowali o podjęciu pewnych kroków ostrożności. Wstęp na imprezę będzie możliwy jedynie za okazaniem legitymacji studenckiej. Wejść będzie można także legitymując się kartą pracowniczą Politechniki Poznańskiej. Natomiast absolwenci uczelni mogą odebrać specjalne zaproszenia w biurze Samorządu Studentów Politechniki Poznańskiej (DS 1, ul. Jana Pawła II 28, pokój nr 6). Możliwość odbioru będzie od poniedziałku do środy w godzinach od 11.30 – 20.00. Jedynym warunkiem wydania zaproszenia jest okazanie swojego dyplomu ukończenia PP.

W czasie Polibuda Open Air 17 maja odbędzie się też jeden z największych festiwali robotyki w Polsce – Cyberbot 2014. Podczas festiwalu odbędą się pasjonujące zawody najlepszych, najsilniejszych i najszybszych robotów z całej Polski. Mistrzostwa odbędą się w sześciu konkurencjach: sumo, minisumo, nanosumo, linefollower, puck collect, micromouse oraz freestyle. Emocje i sportowa rywalizacja gwarantowane.

Przygotowano również wiele atrakcji dla Małych Inżynierów. Punktem kulminacyjnym festiwalu dla młodszych robotyków będzie Konkurs na najlepszy RoboStrój, którego zwycięzca zdobędzie warsztaty z robotyki dla swojej klasy. Warunkiem konkursu jest przebranie się za robota i zgłoszenie się przy stoisku Małego Inżyniera. Główna nagroda zostanie przyznana osobie, która ubierze najciekawszy i bardzo pomysłowy strój. Zwycięzca konkursu otrzyma dodatkowo bezpłatny udział w półkoloniach letnich Małego Inżyniera. Organizatorzy przewidzieli również drobne upominki dla pozostałych uczestników konkursu.