Poznań na weekend: gdzie się bawić?

Koncert Voo Voo, Żywiołaka i Huntera, Wielkopolskie smaki na żywo i na dworcu, do tego jeszcze jubileusz Zenona Laskowika – kto uzna, że w ten weekend w Poznaniu nie ma co robić, musi być wyjątkowo wybredny…

Weekend warto rozpocząć w Starym Browarze, gdzie o 18 rozpoczęło się spotkanie z jogą, które potrwa do 21. Będą warsztaty i wykła, a na zakończenie koncert Music Medicina. W Blue Note o 19 rozpoczyna się koncert zespołu Red Box, który reaktywował się po 20 latach, a miłośnicy folku w niestandardowym i doskonałym wydaniu powinni zajrzeć do klubu Pod Minogą – tam o 20 rozpocznie się koncert Żywiołaka. O tej samej porze w Eskulapie rozpocznie się koncert Voo Voo, którego też szczególnie nikomu przedstawiać nie trzeba.

O 19 CK zamek zaprasza na niezwykłą wystawę zdjęć przedwojennej i wojennej Wielkopolski – ich autorem jest niemiecki fotograf Ernst Stewner, którego prace z tego czasu zostały dopiero niedawno odnalezione.

O 20 zaprasza Wielkie Żarcie na imprezę “Talk with me, dance with me”, która potrwa do końca weekendu.  O 21 tradycyjnie zaczynają się imprezy: Latino Polish Night w Club 22, Free Fridays w Browar Pub Słodownia, Stay Gold w Czekoladzie, We Love Ibiza w Pachy Poznań, a o 22 Miejski Pląs #29 w SQ Klub.

Sobotę, 8 listopada, warto zacząć na… Dworcu Letnim PKP. Tam w samo południe rozpocznie się piknik kulinarny połączony z premierą programu telewizyjnego “Kolej Na Wielkopolskie Smaki”, a gotować będzie Julian Redondo Bueno, co oznacza, że w programie będą polsko-hiszpańskie dania. A jeśli nie tam, to warto o 10 albo o 15 wybrać się na Wzgórze Świętego Wojciecha i wybrać na wycieczkę szlakiem poznańskich świętych z przewodnikami PoPoznaniu.pl.

O 20 polecamy koncert Special Trio: Ed Cherry, Adam Kowalewski, Arek Skolik, który odbędzie się w Blue Note. O tej samej porze Eskulap zaprasza na koncert Kaliego.

O 21 zaczynają się imprezy: Taste It! Beat It! w ArcyKlubie, Back 2 Da Oldies w Czekoladzie i Be A Blue! With Esquire w Pachy Poznań – gość specjalny: eSQUIRE – a o 22 tradycyjnie zaprasza SQ Klub na Welcome. pres. Russ Yallop.

W niedzielę o 19 Blue Note zaprasza na koncert Huntera, doskonale znanej fanom ciężkich brzmień formacji ze Szczytna, a w teatrze Muzycznym o tej samej porze wystąpi Zenon Laskowik, i to w dodatku w blasku jubileuszu… W spektaklu “W blasku jubileuszu” weźmie udział – po raz pierwszy w Poznaniu – Adrianna Biedrzyńska.

O 20 Pod Minogą rozpocznie się koncert Lostbone + Scarlet Skies, koncertowy żywioł łączący najbardziej brutalne odmiany metalu jak thrash i death z żywiołowością hardcore – tam też warto być…