Poznanianki zwyciężyły w Krakowie!

Zwycięstwem 56:47 zakończyło się spotkanie na szczycie 1 ligi pomiędzy Poznań City Center AZS a AZS Politechniką Koroną Kraków. Zwycięstwo o tyle cenniejsze, że zostało wyrwane krakowiankom na ich własnym parkiecie w hali Politechniki Krakowskiej.

Akademiczki od początku spotkania kontrolowały grę. Szybko zdobyły niewielką przewagę, którą utrzymywały przez pierwszą część gry. W drugiej kwarcie niemoc punktowa dopadła oba zespoły, które przez ponad 3 minuty nie mogły celnie trafić do kosza. Pierwszy kosz z gry trafiła Patrycja Szelągowska, która w całym meczu zdobyła 14 punktów. Jednak tę kwartę akademiczki przegrały 10:14 i na przerwę schodziły z jednopunktową stratą do Korony (25:26).

Drugą połowę oba zespoły rozpoczęły bardzo nerwowo i chaotycznie. Wiele strat i niecelnych rzutów spowodowało, że wynik znowu stanął w miejscu. Przełamała się dopiero kapitan  Poznań City Center AZS  Kinga Woźniak, która cennym lay-upem wyprowadziła akademiczki na prowadzenie i jednocześnie dała sygnał do ataku. Poznanianki lawinowo zaczęły zdobywać punkty, a gra krakowianek się załamała. Miejscowe jedyne punkty w tej kwarcie zdobyły w 6 minucie. Trzecią część akademiczki wygrały aż 17:2.

Ostatnia odsłona spotkania to heroiczna próba odwrócenia losów  meczu przez zawodniczki Korony Kraków. Poznanianki nie dały sobie jednak wyrwać zwycięstwa i do końca utrzymały prowadzenie. Drużyna z Poznania zagrała bardzo zespołowo.Trzy zawodniczki z  Poznań City Center AZS zdobyły ponad 10 punktów: Magdalena Wojdalska 16, Kinga Woźniak i Patrycja Szelągowska po 14. Warto zaznaczyć, że akademiczki pojechały do Krakowa bez swojej podstawowej zawodniczki – Darii Marciniak, która w poprzednim meczu skręciła staw skokowy.

Poznań City Center AZS po tym zwycięstwie jest liderem tabeli 1 ligi grupy B razem z pokonaną dzisiaj Koroną Kraków. Oba zespoły mają po 20 punktów i wyprzedzają JTC MUKS Poznań.

AZS Politechnika Korona Kraków – Poznań City Center AZS 47:56 (12:15, 14:10, 2:17, 19:14)
Poznań City Center AZS: Magdalena Wojdalska 16, Patrycja Szelągowska 14 (12 zbiórek), Kinga Woźniak 14, Elżbieta Giedrojć 7,Karolina Budeń 5, Maria Adamczak, Kinga Banach, Agata Siwińska, Paulina Adamowicz, Joanna Rzeszutek.

AZS Politechnika Korona Kraków: Agnieszka Krzywoń 17, Agata Rafałowicz 9, Joanna Grymek 6, Aleksandra Teklińska 5, Katarzyna Homoncik 4, Olga Kossmann 4, Katarzyna Pasek 2.

Następny mecz akademiczki grają w Poznaniu w środę 3 grudnia z zespołem MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra.