Lidl na Palacza? Będzie, ale nie za szybko

Na miejscu po wyburzonych w czerwcu budynkach Domu Asystenta przy ulicy Palacza miał powstać Lidl. Jednak minęło już kilka miesięcy, sklepu nie ma, a na miejscu po budynkach mamy goły plac.

Jak informuje portal lazarz.pl, nieruchomość należała do Politechniki Poznańskiej i została sprzedana w zeszłym roku za 8,8 mln złotych. Początkowa cena wynosiła 12,5 mln, jednak za takie pieniądze chętnych na tę działkę nie było. Gdy cena spadła – chętny się znalazł. Nowym właścicielem budynków została firma Lidl, która planuje na tej działce urządzić tutaj swój sklep. Jednak nie stanie się to szybko.

– Aktualnie trwa faza projektowania sklepu przy ul. Palacza w Poznaniu. Decyzję o terminie otwarcia sklepu można będzie podjąć dopiero po jej zakończeniu oraz po wyłonieniu głównego wykonawcy – wyjaśnia Anna Biskup z Biura Prasowego Lidl Polska.

Dom Gościnny “Asystent” powstał w 1967 roku. Swoim gościom oferował ponad 100 miejsc w dwuosobowych pokojach. Większość pokoi nie była wyposażona w łazienki. Za dobę w “Asystencie” trzeba było zapłacić od 90 złotych w pokoju 1-osobowym bez łazienki do 210 złotych w pokoju trzyosobowym z łazienką. W obu budynkach mieszkali ostatnio asystenci poznańskich uczelni, nie tylko Politechniki Poznańskiej.

Jednak z powodu pogarszającego się stanu technicznego obu budynków PP podjęła decyzję o sprzedaży obiektów. Kupił je Lidl.