Kolejny krok w kierunku węzła Grunwaldzka

Za trzy lata ma być gotowy nowy węzeł przesiadkowy Grunwaldzka wraz z przejazdem pod torami kolejowymi. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg na wykonawcę inwestycji, która ma poprawić bezpieczeństwo i płynność ruchu w okolicy.

Ulica Grunwaldzka jest jedną z najbardziej obciążonych ulic w Poznaniu, którą codziennie jeżdżą mieszkańcy Poznania i okolic. Problemem, z jakim muszą zmierzyć się kierujący są korki, które powstają głównie z powodu często zamykanego przejazdu kolejowego na linii kolejowej E20 Warszawa-Berlin.

Inwestycja zakłada budowę wiaduktu kolejowego i pogłębienie drogi w taki sposób, by zapewnić bezpieczny i bezkolizyjny przejazd i przejście pod torami. Jednocześnie, w rejonie stacji Poznań Junikowo powstanie także pętla autobusowa z parkingiem. Dzięki temu możliwe będzie zapewnienie przesiadek między różnymi środkami transportu – pociągami, autobusami, rowerami czy samochodami.

Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W ramach prac, na ul. Grunwaldzkiej, między ul. Twardogórską do ul. Wołczyńską powstanie droga z nowymi chodnikami  i drogami rowerowymi. Przebudowane zostanie również torowisko kolejowe i sieć trakcyjna w porozumieniu z PKP PLK.

Inwestycja będzie realizowana w oparciu o porozumienie między Miastem Poznań, Powiatem Poznańskim oraz Gminą Komorniki, przy wsparciu funduszy europejskich.

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg na wykonawcę inwestycji. Będzie on miał maksymalnie rok na opracowanie projektu budowlanego i uzyskanie kompletu decyzji budowlanych. Inwestycja będzie mogła rozpocząć się w przyszłym roku, a zakończenie robót planowane jest na 2023 rok.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.