Drogowcy sadzą nowe drzewka na alei Niepodległości

Były topole, ale stare i schorowane, więc trzeba je było wyciąć. Teraz w ich miejsce Zarząd Dróg Miejskich posadzi nowe drzewa i krzewy. Nowa zieleń ma być gotowa do 20 kwietnia.

Sprawa wycinki topoli przy al. Niepodległości nie spodobała się (delikatnie mówiąc) wielu mieszkańcom Poznania. Nie ma się co dziwić – wiekowe drzewa przy jednej z reprezentacyjnych ulic Poznania prezentowały się znakomicie. Sęk w tym, że były to topole, czyli drzewa niedostosowane do warunków miejskich, których jedyną zaletą jest to, że szybko rosną. Te przy al. Niepodległości w zasadzie dożywały już swoich dni, zatem trzeba było je usunąć, aby nikomu nie zagrażały.

Wycinka nastąpiła pod koniec listopada 2014 roku, i choć zapewne zrobiło się dzięki temu bezpieczniej, to też zdecydowanie ucierpiała na tym estetyka tego miejsca. Na szczęście “pustynny” pas pomiędzy chodnikiem i jezdnią już wkrótce zniknie: na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich drogowcy zajęli się już rewaloryzacją zieleni w tym miejscu.

Prace prowadzone są na odcinku od ulicy Fredry w kierunku CK Zamek. Planowany zakres robót obejmuje sadzenie drzew i krzewów ozdobnych. Pojawią się tutaj wiązowce, hortensje i berberysy.

Wraz z rewaloryzacja zieleni zakupione i ustawione zostaną także nowe kosze na śmieci. Prace potrwają do 20 kwietnia br. Projekt uzgodniono z Radą Osiedla Stare Miasto.