Ruszają zapisy do Kajakowej Masy Krytycznej

Kajakowa Masa Krytyczna nawiedzi Wartę już 17 maja – aby jednak w pełni w niej uczestniczyć, trzeba się najpierw zapisać. Właśnie ta procedura ruszy w piątek, 30 kwietnia, punktualnie o godzinie 17. Ale uwaga – trzeba się spieszyć!

Kajakowa Masa Krytyczna różni się nieco od tej rowerowej – przede wszystkim tym, że odbywa się (jak nietrudno się domyślić) rzece. W związku z tym także i wybór trasy raczej nie sprawia organizatorom kłopotu, no i nie trzeba przy niej policji, która zabezpiecza przejazd przed kierowcami w przypadku rowerowej masy.

W przypadku poznańskiej KMK jest też ona wyjątkowo… międzymiastowa, bowiem rozpocznie się w Puszczykowie. Dopiero stamtąd uczestnicy przypłyną do Poznania, gdzie w okolicach mostu Mieszka I zbiorą się w jedną masę i w ten sposób wpłyną do miasta. Spływ zakończy się w okolicach KontenerArtu, gdzie na wszystkich uczestników czekać będzie ciepły posiłek, gdy, zabawy i koncert.

Żeby jednak uczestniczyć w KMK, trzeba się do niej zapisać. Koszt udziału w imprezie to 39 zł. W tej cenie każdy otrzymuje miejsce w kajaku dwuosobowym (wraz z wiosłem i kamizelką asekuracyjną), pakiet startowy, ubezpieczenie NNW, opiekę wykwalifikowanego instruktora oraz (wspominany wyżej) posiłek. Ale uwaga – można też wziąć udział w masie bez zapisywania się na listę, jeżeli tylko ktoś dysponuje własnym kajakiem. W imprezie może wziąć udział każdy bez względu na wiek czy kondycję fizyczną.

Zgłaszać można się za pośrednictwem odpowiedniego formularza na stronie kajakowa.pl. Formularz zgłoszeniowy zostanie włączony w czwartek, 30 kwietnia, o godzinie 12. Zapisy potrwają do 10 maja lub do wyczerpania miejsc.