Wycieczka autokarowa na V Noc Kościołów Drewnianych

Już po raz szósty klimatyczna Noc Kościołów Drewnianych Wokół Puszczy Zielonka poprzedzi Noc Muzeów. 15 maja będzie można się wybrać na wieczorną wycieczkę – a 11 maja rusza sprzedaż biletów na tę wycieczkę.

Specjalny autobus ruszy 15 maja o godzinie 17 spod poznańskiej katedry, by zabrać uczestników do Uzarzewa i Łagiewnik Kościelnych.

Szlak Kościołów Drewnianych Wokół Puszczy Zielonka to szlak turystyczny propagujący dziedzictwo drewnianej architektury sakralnej na terenie gmin skupionych w międzygminnym związku „Puszcza Zielonka”.

Raz do roku odbywa się święto tych okolic – Noc Kościołów Drewnianych Wokół Puszczy Zielonka. Będzie można w niej uczestniczyć już po raz piąty w piątek 15 maja. Towarzyszyć jej będzie specjalna autokarowa wycieczka. W jej programie wizyta w dwóch kościołach: pw. Św. Michała Archanioła w Uzarzewie i pw. Bożego Ciała w Łagiewnikach Kościelnych.

Oprócz zwiedzania z przewodnikiem będzie można wysłuchać w nich koncertów muzyki religijnej w wykonaniu Zespołu 33 i Pinokio Brothers. Ten ostatni jest nie lada ciekawostką – czerpie bowiem z estetyki rockowej, a jego członkami są księża.

Bilety na wycieczkę z przewodnikiem w cenie 20 zł będzie można nabyć od poniedziałku, 11 maja w punktach informacji turystycznej w budynku Arkadii przy Placu Wolności i na Starym Rynku.
Organizatorami wyjazdu jest Związek Międzygminny „Puszcza Zielonka” oraz Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna. Więcej informacji na stronach: www.puszcza-zielonka.pl i www.poznan.travel.

Szczegółowy plan wyjazdu:
17:00 – wyjazd spod poznańskiej Katedry
18:00 – Koncert w Uzarzewie
19:30 – zwiedzanie kościoła w Uzarzewie
ok. 20:15 – wyjazd do Łagiewnik Kościelnych
21:30 – zwiedzanie kościoła w Łagiewnikach Kościelnych
22:00 koncert w Łagiewnikach Kościelnych
ok. 0:30 – powrót do Poznania

Zwiedzać kościoły i uczestniczyć w koncertach można również samodzielnie. Dostępny będzie również kościół pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskie w Węglewie, w którym o godzinie 18. wystąpi grupa Wielbienie. Wstęp bezpłatny.