W Dzień Dziecka pracuję dla dzieci niepełnosprawnych!

Stowarzyszenie Na Tak serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w akcji „W Dzień Dziecka pracuję dla dzieci niepełnosprawnych”, która polega na tym, że w tym wyjątkowym dniu idziemy do pracy z myślą o dzieciach niepełnosprawnych takich jak Olga (na zdjęciu ze swoim opiekunem Rafałem), które nigdy pracować nie będą. Co więcej – zarobione w tym dniu pieniądze przekazujemy na wyjazdy rehabilitacyjne dla tych dzieciaczków, zorganizowane przez Stowarzyszenie Na Tak.

Inicjatywa jest częścią corocznej zbiórki funduszy na wakacje dla podopiecznych Stowarzyszenia, w którą podobnie jak rok temu zaangażował się sam Lord Vader. W tym roku powraca, żeby ponownie zmierzyć się ze swoim przeznaczeniem, jakim jest wsparcie osób niepełnosprawnych.
 
Akcja „W Dzień Dziecka…” została zainicjowana kilka dni temu na Facebooku, swój udział zadeklarowało już prawie 100 osób, w tym Gabinet Rehabilitacji Fizjoteka, który obiecał przekazać fundusze z wykonanych tego dnia zabiegów. Chcemy w tym wyjątkowym dniu zrobić coś dobrego dla dzieci. I to dzieci wyjątkowych, takich jak Olga) – mała kobietka z wielkimi oczami. Te dzieciaczki nie mają łatwego dzieciństwa, dlatego przy okazji Dnia Dziecka musimy im pomóc! Stawka jest wysoka – wakacyjnie opalone uśmiechy niepełnosprawnych dzieciaczków…
 
Wspomnianego Vadera widziano ostatnio na stadionie przy ul. Bułgarskiej podczas meczu Lecha ze Śląskiem Wrocław, a w poniedziałek 1 czerwca w godz. 10 -13 będzie go można spotkać na ulicach w centrum Poznania, gdzie osobiście zbierał będzie datki na wspomniane wakacje. Stowarzyszenie planuje w tym roku zorganizować letnie wypoczynki dla ok. 200 osób niepełnosprawnych (dzieci i dorośli) na 11 turnusach. W związku z tym potrzeba zebrać 100 tys. zł. Vader na chwilę obecną ma około 8 tys zł.

Dla przypomnienia: Vader w zeszłym roku zrobił w Poznaniu istną furorę. Dzięki jego zaangażowaniu na dzień przed wyjazdem udało się osiągnąć potrzebną kwotę 100 tys. zł, dzięki czemu wszyscy podopieczni Stowarzyszenia Na Tak mogli wyjechać na wakacje. Akcja tak przypadła do gustu dziennikarzom jednego z poznańskich dzienników, że postanowili nominować Vadera w plebiscycie „Człowiek Roku 2014”.