Jest nowy prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich!

Właściwszym jednak określeniem byłoby „nowo wybrany”, bowiem zwycięzcą konkursu na stanowisko prezesa zarządu MTP okazał się Przemysław Trawa, dotychczas pełniący obowiązki szefa targów.

Decyzję o powierzeniu funkcji prezesa Przemysławowi Trawie podjęto na czwartkowym posiedzeniu Rady Nadzorczej MTP. Nowy prezes będzie zajmował to stanowisko do 2019 roku.

Przemysław Trawa jest absolwentem kierunku Ekonomika i Organizacja Handlu Zagranicznego Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Był zatrudniony jako wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu na studiach podyplomowych z zakresu prawa dewizowego. Od 1983 jest związany z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi. Był odpowiedzialny za kierowanie Wydziałem Ekonomicznym, później pracował jako dyrektor ds. ekonomiczno-organizacyjnych. W latach 2007 – 2009 pełnił funkcję Prezesa Zarządu. Dwukrotnie obejmował stanowisko Wiceprezesa Zarządu MTP (w latach 1996 – 2007 oraz 2009 – 2014).  Od stycznia 2015, po rezygnacji ze stanowiska Andrzeja Byrta, pełnił obowiązki Prezesa Zarządu MTP.

Międzynarodowe Targi Poznańskie to najbardziej rozpoznawalna marka targów w Polsce, organizator wystaw i konferencji. MTP przygotowują ekspozycje targowe oraz wydarzenia w kraju i za granicą. Są forum dyskusji i kreowania trendów, a także animatorem wydarzeń społecznych i kulturalnych. Rocznie we wszystkich wydarzeniach organizowanych na terenie MTP bierze udział ponad milion uczestników.

MTP posiadają ok. 55 proc. udziału w rynku targowym w Polsce i są pierwszym organizatorem targów w Europie Środkowo-Wschodniej. W portfolio MTP jest ponad 100 wydarzeń targowych, w których rocznie bierze udział ponad 11 tys. wystawców, w tym  2,5 tys. z zagranicy. Największą popularnością cieszą się targi Motor Show, PGA, Tour Salon, Hobby oraz targi branżowe Budma, Polagra Tech, Food czy Gastro.

Od lat pawilony targowe jak i teren zewnętrzny są miejscem kongresów i wydarzeń kulturalnych. Na terenie MTP odbyły się m.in. światowy szczyt klimatyczny ONZ – COP14 w 2008 roku, w którym uczestniczyło ponad 12 tys. gości ze 189 krajów świata, 32. Europejskie Spotkania Młodych Taizé czy Kongresy Świadków Jehowy. To tu miały miejsce koncerty gwiazd światowego formatu takich jak: Jane’s Addiction, Sinéad O’Connor, Macy Gray, Katie Melua czy Placido Domingo.

W ramach MTP działa IDEAEXPO, czyli zespół ekspertów w zakresie budowy stoisk i aranżacji wszelkiego rodzaju powierzchni ekspozycyjnych w Polsce i za granicą. Zapewnia kompleksowe podejście do targowego wystąpienia, gwarantuje skuteczne przełożenie projektu stoiska na strategię marketingową firmy wystawcy. IDEAEXPO.MTP buduje rocznie blisko 6 000 stoisk.