Salon Maturzystów 2015 rozpoczęty!

Wskazówki jak przygotować się do matury, jakie są wymagania rekrutacyjne uczelni, oferty uczelni publicznych i niepublicznych z regionu i z Polski – to wszystko maturzyści znajdą na Poznańskim Salonie Maturzystów.

Przez dwa dni wielkopolska młodzież będzie miała również okazję porozmawiać z egzaminatorami, którzy doradzają, jak zdobyć najlepsze wyniki na maturze, gdzie studiować i który kierunek jest w tym roku najmodniejszy.

Poznań jest znakomitym miastem do studiowania, do zabawy i do pracy, co podkreślali członkowie Komitetu Honorowego Poznańskiego Salonu Maturzystów w podczas uroczystości otwarcia.

Na terenie Politechniki Poznańskiej młodzież spotka się z przedstawicielami kilkudziesięciu uczelni z Poznania m.in. Politechniki Poznańskiej, Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego czy Wyższej Szkoły Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I i Wyższej Szkoły Bankowej.

Oprócz poznańskich szkół będą również wystawcy z innych polskich miast m.in. Akademia Morska w Szczecinie, Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Zielongórski czy Warszawska Szkoła Reklamy.

W programie “Salonu Maturzystów 2015” zaplanowano spotkanie między innymi z przedstawicielami ambasady Stanów Zjednoczonych, którzy opowiedzą o tym, jak studiować za oceanem.

“Salon Maturzystów” to impreza organizowana przez wydawnictwo “Perspektywy”, która jest bardzo popularna w naszym kraju. Swoje targi rozpoczął 7 września w Szczecinie. Dziś i jutro są w Poznaniu, Rzeszowie i Kielcach. Oprócz tego byli już w Warszawie, Krakowie, Olsztynie i Lublinie, a zamierzają odwiedzić jeszcze Gdańsk, Wrocław, Opole i Łódź. Każdego roku w ”Salonach Maturzystów” uczestnicy kilkadziesiąt tysięcy maturzystów z całego kraju, ale i świata.

Partnerami tej imprezy jest Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Poznania, Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak, Wojewoda Wielkopolski i OKE.

Patroni medialni to Głos Wielkopolski, Perspektywy, TVP Poznań, Radio Eska i Poznań Nasze Miasto.

Tradycyjnie, targi odbędą się w nowoczesnym Centrum Wykładowo-Kongresowym Politechniki Poznańskiej przy ul. Piotrowo 2 od godz 8:30 – 15:00. Wstęp na targi jest wolny!