Jaśkowiak będzie się bił z Michalczewskim

To nie żart – Jacek Jaśkowiak zaboksuje z Dariuszem Michalczewskim. Walka z udziałem prezydenta Poznania i byłego bokserskiego mistrza świata dwóch kategorii wagowych będzie daniem głównym podczas listopadowej gali Biznes Boxing Polska. Dochód z niej zostanie przekazany na modernizację Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej UM w Poznaniu.

Walka, którą 14 listopada na Gali Biznes Boxing Polska Jacek Jaśkowiak stoczy z Dariuszem Michalczewskim, wprawdzie będzie miała charakter pokazowy, ale prezydent Poznania obiecuje, że w ringu nie zabraknie emocji.

– To będzie walka na serio – zapewnia Jaśkowiak. – Rozmawiałem z Michalczewskim. Pan Dariusz początkowo myślał, że to będzie bardziej jak wrestling, ale powiedziałem mu, że absolutnie nie. To byłoby dla mnie poniżające, gdyby mnie oszczędzał. Może świadczy to o braku pokory z mojej strony, ale nie boję się upaść, żeby potem wstać. Nie jestem człowiekiem bojaźliwym, lubię wyzwania.

Zapytany o strategię na walkę z popularnym “Tiger” Jaśkowiak cytuje jednego z trenerów bokserskich, którego taktyka na walkę zawsze brzmiała “doskocz, przywal i odskocz”. – Generalnie rzecz biorąc, w boksie to jest proste – mówi prezydent Poznania i dodaje ze śmiechem: – W tej kategorii wagowej, w której ja jestem, nie ma odpornych na ciosy, są tylko źle trafieni.

Przez najbliższe osiem tygodni prezydenta Jaśkowiaka czekają intensywne treningi i wszystko to, co wiąże się z odpowiednim przygotowaniem do walki. Jak zapewnia, będzie się w tym czasie dobrze odżywiał, będzie regularnie sypiał, a przede wszystkim – będzie ostro trenował samodzielnie i pod okiem profesjonalistów, uderzając w worek treningowy i wykonując ćwiczenia kondycyjne. – Krew pewnie będzie się lała i to prawdopodobnie moja – zapowiada jeden z dwóch głównych bohaterów gali Biznes Boxing Polska.

Gala ma przede wszystkim charakter charytatywny. Dochód z przedsięwzięcia zostanie przekazany na rzecz modernizacji i rozbudowania Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej UM w Poznaniu. Cel to skrócenie dystansu przed- i pooperacyjnego, jaki muszą pokonać najmłodsi pacjenci ośrodka, którzy leczą się w ośrodku. Pieniądze przekazane na jego realizację będą pochodzić ze sprzedaży biletów oraz ze środków pozyskanych przez sponsorów.

14 listopada do ringu wyjdą nie tylko Jacek Jaśkowiak i Dariusz Michalczewski, ale też inni uczestnicy gali, w tym poznańscy przedsiębiorcy, dziennikarze i aktorzy. Każda z ringowych wojen będzie odbywała się na dystansie 3 dwuminutowych rund. Galę poprowadzi Michał Olszański, znany dziennikarz sportowy.

Więcej informacji na stronie www.biznesboxingpolska.pl