Biofarm przegrał ze Spójnią

Porażką zakończyło się spotkanie zawodników Biofarm Basket Poznań z KS Spójnia Stargard Szczeciński.

Od początku spotkania oba zespoły nie dawały popisu gry ofensywnej, stąd po 10 minutach na tablicy widniał niewysoki wynik 10:12.

W drugiej kwarcie kibice częściej mogli oklaskiwać skuteczne akcje. Cały czas jednak to zespół prowadzony przez Wiktora Grudzińskiego stopniowo budował prowadzenie. Przewaga Spójni w czasie spotkania oscylowała w granicach 7-10 punktów. Dopiero w czwartej kwarcie udało się zniwelować straty tracąc do gości tylko 1 punkt. Wtedy jednak długo rozgrywane akcje trafieniami kończyli gracze Spójni.

Podobnie jak w meczu w Pruszkowie, od zwycięstwa dzieliło nas kilka akcji. Kluczem do zwycięstwa okazali się obwodowi Spójni, Damian Pieloch (16) i Łukasz Pacocha (24), którzy razem zdobyli niemal 2/3 punktów drużyny trafiając przy tym 7 razy z dystansu.

Najlepszymi strzelcami Biofarm Basketu Poznań byli Piotr Wieloch i Damian Szymczak, którzy rzucili po 12 oczek.