Papież Franciszek jednak nie przyjedzie do Poznania

Papież Franciszek nie przyjedzie do Wielkopolski na obchody 1050 rocznicy Chrztu Polski. Od wielu miesięcy mówiło się, że papież może odwiedzić Poznań i Gniezno, ale arcybiskup Stanisław Gądecki uciął wszelkie spekulacje.

Jak powiedział w rozmowie z Radiem Merkury abp Stanisław Gądecki, mimo zaproszenia i dyplomatycznych starań nie udało się przekonać papieża do przyjazdu do Poznania i Gniezna. Tego, że papież nie odwiedzi naszego regionu, żałuje i dodaje, że nawet starania prezydenta i ministrów nic w tej sprawie nie zmieniły. Papież na obchody 1050 rocznicy Chrztu Polski nie przyjedzie, początki polskiej państwowości będziemy więc w przyszłym roku świętować bez obecności głowy Stolicy Apostolskiej.

Do Polski papież Franciszek jednak przyjedzie. W lipcu przyszłego roku pojawi się na Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie oraz dodatkowo w Częstochowie i Oświęcimiu.

Główne obchody rocznicy Chrztu Polski odbędą się w kwietniu przyszłego roku. W Poznaniu w planach jest m.in uroczysta msza na Stadionie Miejskim przy ul. Bułgarskiej oraz posiedzenie Zgromadzenia Narodowego. Papież miał przyjechać do Poznania i Gniezna w lipcu.