WKS Grunwald pokonał WKS Śląsk Handball Team II Wrocław

W ostatnim meczu I rundy II ligi mężczyzn, w derby wojskowych WKS Grunwald pokonał WKS Śląsk Handball Team II Wrocław 35:28 (18:15). W sobotnim meczu wygrał zespół posiadający większy potencjał i doświadczenie.

Mimo osłabienia, brak kontuzjowanych podstawowych zawodników Roberta Foglera, Arkadiusza Guraja i Mateusza Matlacha zwycięstwo poznaniaków nie podlegało dyskusji.
– Dobrze rozpoczęliśmy spotkanie prowadząc w 9 minucie 7 do 3 – komentował kierownik sekcji Krzysztof Brzeziński. – Jednak z biegiem czasu popełniliśmy zbyt dużo błędów, które wykorzystali goście z Wrocławia prowadząc wyrównany mecz. Drugą część spotkania należała już tylko do WKS Grunwaldu. W 45 minucie prowadziliśmy 28-20 i było jasne, że jedenaste zwycięstwo w sezonie stanie się faktem.

Trzeba zaznaczyć, że od sierpnia, zaczynając sezon od turnieju im. J.Kuleczki poznańscy wojskowi nie przegrali żadnego meczu. Słowa uznania należą się trenerowi Rafałowi Walczakowi i wszystkim zawodnikom za pracę i udane mecze w I rundzie sezonu 2015/2016. Rozgrywki ligowe zostaną wznowione w lutym, po Mistrzostwach Europy, które odbędą się w naszym kraju.

WKS Grunwald Poznań – WKS Śląsk Handball Team II Wrocław 35:28 (18:15)

WKS GRUNWALD: Patryk Kulczyński, Filip Tarko – Łukasz Koligat, Łukasz Krakowiak, Krzysztof Westwal 4, Tomasz Draszkiewicz 4, Michał Majewski 9, Mateusz Lubiewski 2, Krzysztof Martyński 6, Patryk Piechowiak, Piotr Nowicki, Łukasz Karbowski 4, Aleksander Pawłowski 5, Hubert Zdunek, Szymon Sobański 1.