Warta Poznań w piłkarskiej drugiej lidze!

Piłkarze Warty Poznań, drużyny z wielkimi tradycjami, lecz w ostatnich latach pozostającej w niebiesko-białym cieniu, wywalczyli awans do II ligi. W barażowym dwumeczu pokonali Garbarnię Kraków, choć pierwsze spotkanie przegrali.

Nieco w cieniu rozgrywek o mistrzostwo Europy w piłce nożnej rozgrywał się pojedynek o awans do II ligi. Uczestniczyła w nich m.in. sekcja piłkarska poznańskiej Warty, czyli najstarszego grającego obecnie zespołu ze stolicy Wielkopolski. Ostatnie lata są dla „zielonych” nieco chude – klub znalazł się w tarapatach finansowych, a ostatni sezon spędził w III lidze, czyli czwartej klasie rozgrywkowej w Polsce.

W środowy wieczór piłkarze w zielono-białych strojach wskoczyli jednak o „oczko” wyżej – wywalczyli awans do II ligi. W pierwszym meczu barażowym, rozgrywanym w Krakowie, przegrali co prawda z tamtejszą Garbarnią 3:2 (co ciekawe, jest to klub o rok starszy od Lecha Poznań), ale już w rewanżu „zieloni” stanęli na wysokości zadania. Choć łatwo nie było…

Do 89. minuty bowiem utrzymywał się remis 0:0, który premiował awansem drużynę krakowską. Dopiero karny zdecydował o tym, że piłkarze Warty wyszli na prowadzenie.

Co ciekawe, krakowiacy otrzymali od sędziego jeszcze sporo czasu na odrobienie tej straty – arbiter przedłużył bowiem spotkanie o… 13 minut! Na szczęście nic to nie dało. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0, a Warta Poznań mogła rozpocząć świętowanie awansu.