Puchar Świata w wioślarstwie: medale już rozdane!

Zawody o Puchar Świata w wioślarstwie, które w weekend rozgrywane były nad Maltą, dobiegły już końca. O podium walczyło około 800 wioślarzy z ponad 40 krajów. Medale dla najlepszych z nich wręczali m.in. przedstawiciele Urzędu Miasta Poznania.

Zawody w Poznaniu były ostatnim sprawdzianem przed zbliżającymi się Igrzyskami Olimpijskimi w Rio. Spore sukcesy odniosły drużyny, które reprezentowały biało-czerwone barwy. Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj zdobyły złoty medal w dwójkach podwójnych w regatach. Polki uzyskały czas 6.47,75. Drugie miejsce zajęła Nowa Zelandia z czasem 6.50,61, a trzecie Francja – 6.51,94.

Czwórka podwójna (Wiktor Chabel, Mateusz Biskup, Dariusz i Mirosław Ziętarski) zdobyła z kolei brązowy medal w regatach. Uzyskali oni czas 5.40,79. Polacy długo płynęli na drugiej pozycji, ale na finiszu przegrali z Niemcami. Wygrała Australia z czasem 5.37,20.

Rywalizację zakończył wyścig męskich ósemek. Wygrały Niemcy, które uplasowały się przed Wielką Brytanią oraz Nową Zelandią. Czwarta była Polska, a tuż za nią Białoruś. Medale dla najlepszych wioślarzy wręczył zastępca prezydenta Poznania Arkadiusz Stasica oraz przedstawiciele Rady Miasta, w tym jej przewodniczący Grzegorz Ganowicz.