Poznański Rower Miejski rośnie w siłę!

Właśnie rozpoczęto montaż 24 nowych stacji. Tym sposobem jeszcze w lipcu do dyspozycji poznaniaków będzie 61 stacji i ponad 680 rowerów.

Przed rokiem sieć wypożyczalni w Poznaniu powiększono do 37 stacji i 443 rowerów. Wprowadzono nowoczesne zabezpieczenia, ekrany dotykowe oraz terminale płatnicze. Teraz rozbudowa obejmie 24 stacje w nowych lokalizacjach oraz modernizację 16 dotychczasowych stacji. W latach 2016-2018 planowane jest powiększenie systemu do ponad 100 stacji i 1000 rowerów.

Pierwsza nowa stacja zostanie zamontowana przy skrzyżowaniu ulic Brzechwy i Maklakiewicza. W dalszej kolejności powstaną następujące stacje: Bułgarska (przy skrzyżowaniu z Grunwaldzką), Marcelińska/Grochowska, Nieszawska (przy akademikach), Strzegomska/Gałczyńskiego, Szpitalna (przy skrzyżowaniu Szpitalna-Grochowska-Bukowska) oraz Uniwersytet Przyrodniczy (przy Collegium Maximum).

Nowe stacje zostaną zamontowane w jednym etapie i oddane do dyspozycji mieszkańców w lipcu. Wszystkie będą  wyposażone w elektrozamki, ekrany dotykowe oraz terminale płatnicze, zapewniające możliwość płacenia za wypożyczenia przy stacji.

Poznański Rower Miejski w stolicy Wielkopolski działa od kwietnia 2012 r. W tym czasie w systemie zarejestrowało się 42 580 użytkowników, którzy dokonali łącznie 401 571 wypożyczeń. Tylko na przestrzeni bieżącego sezonu (od 1 marca), liczba wynajmów sięga 118 868, a rejestracji – 9 464.

Zeszłoroczny rozwój Poznańskiego Roweru Miejskiego, który w nowej formule stał się najnowocześniejszym technologicznie systemem w kraju, zaowocował rekordowymi wynikami na zakończenie sezonu. W porównaniu do 2014 r., liczba wypożyczeń wzrosła o 117 procent, a rejestracji – o 121 procent.

Lista wszystkich stacji Poznańskiego Roweru Miejskiego dostępna jest na stronie www.nextbike.pl/miasta/poznanski-rower-miejski