W Poznaniu nie sprawdzisz połączeń komunikacji miejskiej przez Google Maps

Pomimo że w lutym Zarząd Transportu Miejskiego podpisał umowę z firmą Google na udostępnienie danych rozkładowych, do teraz nie uruchomiono wyszukiwarki połączeń komunikacji miejskiej dla Google Maps. Być może pod koniec roku uda się zakończyć wprowadzenie internetowych map.

Jak informuje “Głos Wielkopolski”, rok temu radny Tomasz Wierzbicki zwrócił się do władz miasta o wprowadzenie możliwości korzystania z udogodnień Google Maps poprzez sprawdzenie połączeń komunikacji miejskiej.

– Gdy o to pytałem, dostałem odpowiedź, że będzie to do końca grudnia, następnie do końca lutego – cytuje radnego “Głos Wielkopolski”. Postulatu jednak do dzisiaj nie zrealizowano. Dlaczego?

Chociaż w lutym ZTM zawarł umowę z firmą Google o udostępnienie danych rozkładowych, które mógł przesłać do pracowników wyszukiwarki i internetowych map, pojawiły się problemy techniczne.

– Google Maps nieprawidłowo interpretował trasy oraz przystanki. Trwają prace nad ulepszeniem systemu oraz wprowadzeniem rozkładu jazdy jeszcze do końca tego roku – mówi nam Agnieszka Smogulecka, rzecznik ZTM.

ZTM chce, by ze względu na ciągłe zmiany w komunikacji aktualizacje były wprowadzane przynajmniej raz dziennie, twierdzi “Głos Wielkopolski”, natomiast Google mówi o odświeżaniu informacji “zaledwie” kilka razy w tygodniu.

Google Maps to duże udogodnienie dla wszystkich poruszających się w komunikacji miejskiej, bezpłatne dla niekomercyjnych użytkowników.