Depresja, cukrzyca, nadciśnienie, nowotwory – akcja “Zdrowie pod Kontrolą” już w ten weekend

Światowy Dzień Zdrowia, który przypada 7 kwietnia obchodzony będzie pod hasłem „Depresja- porozmawiajmy o niej”. Juz w najbliższy weekend, 1 i 2 kwietnia, poznaniacy będą mogli nie tylko dowiedzieć się czegoś więcej o chorobach cywilizacyjnych, ale także zbadać swoje zdrowie.

Pracownicy PSSE w Poznaniu razem z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Studentów Medycyny IFMSA zapraszają na akcję profilaktyczną, która poświęcona będzie chorobom cywilizacyjnym, do których zaliczane są m.in. depresja, nadciśnienie, nowotwory, cukrzyca.

W sobotę i niedzielę, 1 i 2 kwietnia, w Galerii MM, odbędzie się akcja „Zdrowie pod kontrolą”, w ramach której poznaniacy będą mogli zmierzyć poziom glukozy we krwi, wykonać pomiar tkanki tłuszczowej i BMI, pomiar ciśnienia krwi, poziomu tlenku węgla we krwi, a także dokształcić się w zakresie edukacji antynowotworowej, zaburzeń psychiatrycznych oraz oddawania szpiku.

Dodatkowo, 2 kwietnia, w godzinach 11:00-14:00 będzie można skorzystać z porad antytytoniowych połączonych z badaniem przeprowadzanych przez pracowników PSSE.