Losy i historie mieszkańców Sołacza

Losy mieszkańców Sołacza na przestrzeni wieków – to będzie tematem przewodnim kolejnego spaceru z przewodnikiem grupy PoPoznaniu.

Pierwszy spacer po Sołaczu w tym roku był poświęcony przede wszystkich wątkom urbanistycznym tej części Poznania. Tym razem, choć i o urbanistyce słów nie zabraknie, to jednak większość spaceru poświęcona będzie losom mieszkańców Sołacza – zarówno całej zbiorowości jak i indywidualnych osób. Niezwykłe historie i opowieści czekają na uczestników sobotniego spaceru. Poruszony zostanie także wątek… natury, w związku z Uniwersytetem Przyrodniczym, który znajduje się w tej okolicy.

Wycieczka rozpocznie się na placu Spiskim, a zakończy przy grodzie Dendrologicznym. Jak zwykle do wyboru są dwie tury – o godzinie 10:00 i o godzinie 15:00. Spacery odbywają się w ramach formy free walking tour, co oznacza, że zapisy nie są wymagane, wycieczka będzie miała miejsce bez względu na ilość chętnych i pogodę. Udział jest bezpłatny, ale na zakończenie można podziękować przewodnikowi napiwkiem.